Młodzież diecezjalnej Caritas nagrodzona - V LO w Gdańsku z Samarytaninem Roku 2019

Piotr Piotrowski

publikacja 06.12.2019 18:40

Zbierali makulaturę na finansowanie operacji małego Wojtusia, przygotowali transport bandaży dla szpitala w Zambii... Młodzi członkowie Caritas świętowali na swojej gali sukcesy całorocznej pracy.

Młodzież diecezjalnej Caritas nagrodzona - V LO w Gdańsku z Samarytaninem Roku 2019 Samarytanin Roku 2019 trafił do młodzieży z V LO w Gdańsku-Oliwie. Piotr Piotrowski /Foto Gość

Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas spotkali się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w nowoczesnym centrum technicznym. Przy okazji mogli zwiedzić Centrum Nauki Experyment. A w czasie gali czekały na nich atrakcje i nagrody - co kilka minut wśród jej uczestników losowano osoby, które po udzieleniu odpowiedzi na pytanie zadane przez ks. Piotra Brzozowskiego, wicedyrektora gdańskiej Caritas, otrzymywały duże kartony z nagrodami.

Były także dużo bardziej prestiżowe nagrody. Szkolne koło z V LO otrzymało najważniejsze wyróżnienie gdańskiego stowarzyszenia - Samarytanina Roku 2019. - To zwieńczenie naszej pracy nie tylko w mijającym roku, ale także wszystkich działań, które udało się przeprowadzić przez 15 lat, bo tyle istnieje nasze koło. Najbardziej cieszy nas to, że sporo osób ze szkoły włączyło się w zbiórkę bandaży dla szpitala w Zambii. To bardzo wymierny dar, który pomoże potrzebującym w Afryce - mówi Hanna Orłowska, przewodnicząca koła.

W trakcie spotkania w Gdyni wręczono również akty powołaniowe 8 nowym kołom organizacji - Szkolne Koła Caritas działają od teraz m.in. w szkołach w Skrzeszewie, Bielkówku, Kowalach, Rumi i Gdańsku.