Rekord gdańskiego lotniska - obsłużono 5-milionowego pasażera

ks. Maciej Świgoń ks. Maciej Świgoń

dodane 16.12.2019 16:42

W poniedziałek 16 grudnia Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy przygotował wielką fetę. Marzena Bujalska z Gdańska, wraz z córką Hanią przylatująca z Frankfurtu, została 5-milionowym pasażerem.

Marzena Bujalska z Gdańska wraz z córką Hanią nie kryły zaskoczenia z wyjątkowego przywitania na lotnisku. Marzena Bujalska z Gdańska wraz z córką Hanią nie kryły zaskoczenia z wyjątkowego przywitania na lotnisku.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

Rekordowa pasażerka była bardzo zaskoczona sposobem, jakim została przywitana na gdańskim lotnisku. - Wracamy wraz z córką przez Frankfurt z Dubaju, gdzie odwiedzałyśmy męża, który tam pracuje. Po 20 godzinach lotu jesteśmy zmęczone i zszokowane fetą, jaka została tu zorganizowana. Na początku myślałam, że to jakiś żart, ale gdy dotarło do mnie, co się dzieje, to muszę przyznać, że jestem bardzo szczęśliwa z tego wyróżnienia - mówi pani Marzena, która wraz z gratulacjami otrzymała m.in. dwa bilety lotnicze od grupy Lufthansa.

Radości z pobicia rekordu nie krył Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk. - Jest to dla nas wielkie wydarzenie, ponieważ wchodzimy do ligi dużych portów lotniczych. Ten dzień jest dla nas motywacją do dalszej pracy. Będziemy odtąd robić wszystko, aby w ciągu roku odprawić 6 mln pasażerów. Stawiamy sobie ambitny cel, aby doszło do tego za 2 lata, a więc w 2021 roku. Przygotowujemy się do zwiększonego ruchu poprzez inwestycje w infrastrukturę. Aktualnie rozbudowujemy terminal T2 o pirs oraz realizujemy projekt Airport City, czyli budujemy zalążek przyszłej dzielnicy biurowo-mieszkalnej - zaznacza T. Kloskowski.

W czasie wspólnego świętowania przygotowano wiele atrakcji dla pozostałych pasażerów. Były konkursy z nagrodami, niespodzianki, a na koniec na wszystkich czekał okolicznościowy tort.