Spotkanie wigilijne gdańskiej Caritas

Piotr Piotrowski

dodane 18.12.2019 23:02

Społeczność Caritas Archidiecezji Gdańskiej zebrała się 18 grudnia w dawnym refektarzu cysterskim na wigilijnym spotkaniu z abp. Sławojem Leszkiem Głódziem, metropolitą gdańskim.

Spotkanie wigilijne gdańskiej Caritas Aleksandra Szuma-Ganczarek, Pracownik Roku 2019 Caritas AG, prowadzi świetlicę "Pod Kasztanem". Piotr Piotrowski /Foto Gość

W świątecznym spotkaniu wziął również udział bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej i przewodniczący Rady Charytatywnej przy Episkopacie Polski. Rozpoczęto wspólnym kolędowaniem z zespołem Adonai. Po oficjalnym podsumowaniu mijającego roku przez ks. kan. Janusza Stecia, dyrektora, nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień dla Pracowników Roku 2019.

Nagrodę dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej otrzymała Aleksandra Szuma­-Ganczarek, która prowadzi w Gdańsku-Starych Szkotach świetlicę "Pod Kasztanem”. Placówka pomaga dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym, od 6 do 19 lat. Świetlica to bezpieczne miejsce, oferujące program zajęć sportowych, rekreacyjnych, artystycznych - mobilizujące podopiecznych do pracy nad sobą i swoim zachowaniem, poprawy wyników w nauce oraz szerokiego rozwoju. To placówka, która odpowiada na potrzeby trudnego środowiska, jakim jest dzielnica Gdańsk-Orunia.

Wyróżnienia otrzymali pracownicy Caritas i osoby współpracujące z organizacją. Są to: Alicja Kurowska, Ilona Suwalska, Malwina Kęsicka, Piotr Kołakowski, Grzegorz Laskowski i Andrzej Fortuna. Nagrody wręczali abp Głódź wraz z ks. dyrektorem Steciem. - To podziękowanie za całoroczny trud i poświęcenie, jakie ofiarujecie waszym podopiecznym. Od wielu lat gdańska Caritas rozwija się i prowadzi wiele cennych inicjatyw, docierając do najbardziej potrzebujących wiernych naszej diecezji - mówił metropolita.

Po przemówieniach przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.