Opłatek w Gdańskim Seminarium Duchownym

ks. Maciej Świgoń ks. Maciej Świgoń

dodane 20.12.2019 22:30

- W Betlejem narodził się Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel, a seminarium przygotowuje do kapłaństwa, by Boże Narodzenie powtarzało się w Kościele przez ręce kapłanów - mówił abp Sławoj Leszek Głódź.

Spotkanie stało się okazją dla seminarzystów do złożenia życzeń i przełamania się opłatkiem z metropolitą gdańskim. Spotkanie stało się okazją dla seminarzystów do złożenia życzeń i przełamania się opłatkiem z metropolitą gdańskim.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

​W refektarzu pocysterskim odbyło się wigilijne spotkanie Gdańskiego Seminarium Duchownego, Kurii Metropolitalnej oraz Gdańskiego Trybunału Metropolitalnego. Po przywitaniu gości przez ks. rektora Krzysztofa Kinowskiego, tradycyjne jasełka wystawili najmłodsi klerycy.

Następnie ks. rektor złożył zgromadzonym świąteczne i noworoczne życzenia. - Wszystkim tutaj obecnym życzę odwagi wobec świata i pokory wobec Boga. Niech Bóg, który zamieszkał wśród nas i przychodzi do nas każdego dnia w Eucharystii umacnia nas swoimi łaskami. Odnawiajmy się w Jego miłości, odkrywajmy coraz bardziej dar powołania, jakim zostaliśmy obdarzeni i bądźmy coraz silniej zjednoczeni z naszym Panem. Niech przeżywanie radosnej uroczystości Wcielenia Słowa Bożego umacnia nas w całym przyszłym roku - mówił ks. Kinowski.

Po wspólnym odśpiewaniu kolędy "Bóg się rodzi" nastąpił wyjątkowy moment - Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego Portu Lotniczego, otrzymał tytuł "Amicus noster".

Wręczenie pamiątkowej statuetki "Amicus noster" Tomaszowi Kloskowskiemu, prezesowi Portu Lotniczego Gdańsk.   Wręczenie pamiątkowej statuetki "Amicus noster" Tomaszowi Kloskowskiemu, prezesowi Portu Lotniczego Gdańsk.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

- Jako wspólnota Gdańskiego Seminarium Duchownego zawsze możemy liczyć na życzliwość i wsparcie, a także cenne rady pana prezesa, za co przy tej okazji składamy nasze serdeczne "Bóg zapłać" - zaznaczył ks. kan. Krzysztof Szerszeń, prorektor GSD w czasie laudacji na cześć nowego Przyjaciela.

Słowo życzeń do kleryków wypowiedział abp. Sławoj Leszek Głódź. - Rok 2019 powoli dobiega końca. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas, za nowe powołania do seminarium. Drodzy alumni, jesteście w drodze do kapłaństwa. Życzę wam, abyście wytrwali i doczekali się dnia waszych święceń, by ubogacać wspólnotę prezbiterium archidiecezji gdańskiej. Ukazała się gwiazda na niebie. Gratuluje wam, że odczytaliście na nieboskłonie prawdziwą gwiazdę i nie wybraliście innych. Ta będzie was prowadziła do Betlejem - podkreślił metropolita gdański.