"Mazowsze" wystąpi w Gdańsku

ks. Maciej Świgoń ks. Maciej Świgoń

publikacja 28.01.2020 18:31

Kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów, chóru oraz orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" wybrzmią w gdańskim kościele pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża.

Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze" wystąpi w gdańskim kościele pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein). Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze" wystąpi w gdańskim kościele pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein).
Krzysztof Gawor /Foto Gość

Charytatywny koncert odbędzie się w najbliższy czwartek 30 stycznia o godz. 19 w kościele pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) w Gdańsku przy ul. Wawelskiej 21.

Zespół wykona bożonarodzeniowe pieśni w tradycyjnej interpretacji. Będzie również możliwość usłyszenia utworów mniej popularnych, jak chociażby "Serca ludzkie się radują" czy "Święta Panienka". Choć opowiadają o tym samym wydarzeniu, są tak różne. W jednych rozbrzmiewa rytm mazura czy oberka, w innych poloneza; w większości słychać radość, ale i zadumę.

Na wydarzenie zaprasza ks. kan. Eugeniusz Stelmach. - Wstęp na koncert jest bezpłatny. Idea jest taka, że jest to koncert charytatywny. Przy wejściu do świątyni będą stali lektorzy z puszkami, do których będzie można złożyć swoją ofiarę na pomoc dla dzieci z Syrii. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do wspólnego kolędowania - mówi ks. proboszcz.