Niedzielna Msza św. przez internet - również z "Gościem Gdańskim"

ks. Maciej Świgoń ks. Maciej Świgoń

publikacja 15.03.2020 21:15

15 marca dzięki portalom społecznościowym wierni archidiecezji gdańskiej mogli duchowo uczestniczyć we Mszy św. ze swoich parafii. To odpowiedź duszpasterzy na zalecenie abp. Sławoja Leszka Głódzia. "Gość Gdański" transmitował Eucharystie z archikatedry oliwskiej w Gdańsku o godz. 10 i 20.

"Gość Gdański" transmitował Msze św. za pośrednictwem Facebooka. "Gość Gdański" transmitował Msze św. za pośrednictwem Facebooka.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

Zalecam też, aby parafie ze swoich świątyń - w miarę możliwości technicznych - transmitowały w mediach społecznościowych niedzielną Mszę św. z homilią duszpasterza i śpiewem suplikacji - napisał w specjalnym dekrecie metropolita gdański.

Odpowiedź kapłanów była natychmiastowa. Facebook został opanowany przez relacjonowane na żywo Eucharystie. "Gość Gdański" transmitował Msze św. z archikatedry oliwskiej w Gdańsku o godz. 10 i 20.

W czasie modlitwy wiernych księża wypowiadali wezwanie o zdrowie dla chorych i siłę dla ich bliskich. Modlili się za lekarzy, personel medyczny i służby, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. "Aby Pan wspierał ich działania i błogosławił im w odpowiedzialnej służbie bliźniemu" - podkreślali kapłani.

Na zakończenie odśpiewane zostały suplikacje.

Gdzie można oglądać transmisje niedzielnej Mszy św.? Zobacz poniżej: