Kolejne przypadki koronawirusa na Pomorzu

Piotr Piotrowski

publikacja 17.03.2020 11:09

6 nowych zakażeń wirusem SARS-Cov-2 - poinformował Urząd Wojewódzki w Gdańsku. Wszystkie osoby miały bezpośredni kontakt z dwiema kobietami z powiatu gdańskiego, które - jako pierwsze na Pomorzu - zostały zdiagnozowane pozytywnie na obecność wirusa.

Kolejne przypadki koronawirusa na Pomorzu 6 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem na Pomorzu - jedna osoba, starszy mężczyzna, hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Gdańsku. Roman Koszowski /Foto Gość

Na Pomorzu od soboty 14 marca zarażonych koronawirusem jest już 8 osób. Początkowo były to dwie kobiety z powiatu gdańskiego - 49-latka i 60-latka wróciły z wycieczki z Włoch. Przejeżdżały m.in. przez Niemcy, Czechy i Austrię. Od soboty przebywają w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku.

Kolejne 6 osób, u których zdiagnozowano wirus, to członkowie ich rodzin i znajomi zakażonych kobiet. Jeden to 78-letni mężczyzna, który w stanie średnim trafił do szpitala. Pozostałe osoby to 3 kobiety i 2 mężczyźni w wieku od 28 do 37 lat. Ich stan jest dobry - będą leczyć się w domu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że w kraju potwierdzono zarażenie koronawirusem u 205 osób, 5 osób zmarło.