Działa Centrum Kryzysowe Caritas Archidiecezji Gdańskiej

Justyna Liptak Justyna Liptak

publikacja 17.03.2020 11:59

W obecnej trudnej sytuacji spowodowanej zagrożeniem epidemiologicznym w związku z koronawirusem Caritas Archidiecezji Gdańskiej uruchomiło Centrum Kryzysowe.

Działalność rozpoczęło Centrum Kryzysowe Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Działalność rozpoczęło Centrum Kryzysowe Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
Caritas Archidiecezji Gdańskiej

Każda osoba, która znajduję się w sytuacji kryzysowej, tzn. bez dochodów, bez możliwości zrobienia zakupów, proszona jest o kontakt.

- Chcemy pomagać w tych najbardziej kryzysowych sytuacjach. Nie jest to limitowane wsparcie, tylko dla naszych podopiecznych, ale dla mieszkańców całego Trójmiasta - mówi ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Dyrektor jednocześnie podkreśla, że jest to pomoc skierowana nie tylko do seniorów, ale do każdego, kto z powodu epidemii znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. - Można się do nas zgłaszać - pomoc jest nieodpłatna. Zweryfikujemy wszystkie zgłoszenia - podkreśla ks. Steć.

W ramach pomocy Centrum Kryzysowego Caritas przygotowywane będą paczki żywnościowe, dostarczane do domu osób znajdujących się w sytuacji kryzysowej. - Możemy również wesprzeć w realizacji recept wraz z dowozem oraz zapewnić dowóz ciepłych posiłków dla osób samotnych i starszych w Sopocie - dodaje ks. Steć.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: pomoc@caritas.gda.pl, a także telefonicznie: 553 352 386. Akcję wesprzeć można również jako wolontariusz - szczegóły na www.caritas.gda.pl. - Gdyby ktoś chciał wspomóc działania centrum finansowo, co pomoże nam m.in. w zakupie żywności, to za taką pomoc będziemy również bardzo wdzięczni - mówi ks. Steć.