W Trójmieście plaże pod specjalnym nadzorem

Piotr Piotrowski

publikacja 01.04.2020 20:48

Ruszyły wspólne patrole policjantów z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej. Mundurowi są m.in. na sopockich plażach, w pasie nadmorskim oraz parkach.

W Trójmieście plaże pod specjalnym nadzorem Policjanci i żandarmi patrolują m.in. sopockie plaże. KMP Sopot

Od środy 1 kwietnia funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby stosują się do wprowadzonego zakazu korzystania z tych miejsc. W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadzano kolejne obostrzenia. Jeden z zakazów dotyczy właśnie korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich. Dodatkowo każda osoba niepełnoletnia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego. Wprowadzono też obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi.

W tych rejonach Trójmiasta, a zwłaszcza w Sopocie pojawiło się już więcej patroli policyjnych. W kurorcie są też żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy wspólnie pełnią służby, koncentrując się przede wszystkim na miejscach spacerowych - okolice plaż, pasa nadmorskiego oraz parki. Ponadto policjanci i żołnierze są także na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miasta, gdzie podczas kontroli sprawdzają, czy kierowcy poruszają się pojazdami zgodnie z obostrzeniami. Policja przypomina, że za złamanie zakazów grożą wysokie grzywny, nawet do 30 tys. zł.

1 kwietnia gdański sanepid poinformował o dwóch nowych osobach zakażonych, mieszkańcach Gdyni. Liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni na Pomorzu, wynosi 56. Zakażeni są mieszkańcy Gdańska - 25, Gdyni - 6, pow. gdańskiego - 8, pow. wejherowskiego - 8, pow. kartuskiego - 3, pow. tczewskiego - 3, pow. kwidzyńskiego – 1, pow. nowodworskiego – 1 i pow. puckiego – 1. Na Pomorzu nie odnotowano śmiertelnych przypadków COVID-19.