Biskupi zawierzą archidiecezję gdańską Sercu Pana Jezusa

ks. Maciej Świgoń ks. Maciej Świgoń

publikacja 02.04.2020 14:45

W piątek 3 kwietnia o godz. 20 w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku odbędzie się Droga Krzyżowa, a następnie Różaniec. Nabożeństwa poprowadzą: bp Wiesław Szlachetka i bp Zbigniew Zieliński. Zwieńczeniem modlitwy będzie zawierzenie archidiecezji gdańskiej Sercu Pana Jezusa. Transmisja na żywo na www.gdansk.gosc.pl.

Od lewej: bp Wiesław Szlachetka i bp Zbigniew Zieliński. Od lewej: bp Wiesław Szlachetka i bp Zbigniew Zieliński.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

W piątek przed Niedzielą Palmową w wielu parafiach Droga Krzyżowa odbywała się w formie publicznej - na ulicach miast i wsi. Ze względu na pandemię koronawirusa nie ma jednak możliwości, aby tak przeżyć to wielkopostne nabożeństwo.

Biskupi pomocniczy archidiecezji gdańskiej zapraszają do wspólnej modlitwy online w piątek 3 kwietnia o godz. 20. Poprowadzą w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku Drogę Krzyżową, a następnie Różaniec.

Zwieńczeniem wspólnej modlitwy będzie zawierzenie archidiecezji gdańskiej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez ręce Maryi.

Transmisja na żywo z archikatedry oliwskiej w Gdańsku na facebookowym profilu "Gość Gdański" oraz na stronie internetowej www.gdansk.gosc.pl.

Piątek w katedrze oliwskiej - zapowiedź.
Gość Gdański