Podatkowa pomoc dla medyków

Piotr Piotrowski

publikacja 06.04.2020 18:17

Profesjonalni doradcy z Gdańska zajmą się obsługą podatkową medyków walczących z pandemią. To inicjatywa fundacji "Spotkajmy się pod Jerycho", działającej przy matemblewskim sanktuarium, która chce w ten sposób podziękować za ich wysiłek.

Podatkowa pomoc dla medyków Gdańscy doradcy podatkowi pomogą za darmo medykom, walczącym z epidemią, w rozliczeniach rocznych z fiskusem. Henryk Przondziono /Foto Gość

Wsparcie dla lekarzy i personelu medycznego walczącego z pandemią przybiera na Pomorzu różne formy. Ponad 1500 wolontariuszy szyje maseczki dla personelu. Restauratorzy przywożą do szpitali darmowe posiłki. Na oryginalny pomysł wpadli członkowie gdańskiej fundacji – chcą za darmo pomóc medykom w rozliczeniach z fiskusem.

Od poniedziałku 6 kwietnia fundacja "Spotkajmy się pod Jerycho", działająca przy matemblewskim sanktuarium, przy wsparciu osobowym ekipy doradców podatkowych rozpoczyna świadczenie bezpłatnych usług doradztwa podatkowego. Profesjonaliści zobowiązują się też do sporządzania rocznych rozliczeń podatkowych dla personelu medycznego pracującego z chorymi na koronawirusa. Zapraszają do skorzystania z pomocy lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i pozostały personel szpitalny.

- Usługa jest bezpłatna i będzie świadczona z otwartym sercem. To podziękowanie za trud służb medycznych i poświęcenie w trudnych warunkach pracy, spowodowanej pandemią - mówi Izabela Szymańska, prezes fundacji i doradca podatkowy.

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod adresem mailowym: kancelaria@gkdp.com.pl.