Na Pomorzu pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa

Piotr Piotrowski

publikacja 08.04.2020 20:17

W gdańskim szpitalu Marynarki Wojennej zmarł 79-letni mężczyzna chorujący na Covid-19. To pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w regionie.

Na Pomorzu pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa Przed wszystkimi szpitalami jednoimiennymi na Pomorzu stanęły już specjalne namioty do selekcji pacjentów. Piotr Piotrowski /Foto Gość

Media o zgonie poinformował pomorski sanepid w środę wieczorem. 79-letni mieszkaniec Gdańska miał choroby współistniejące.

Mężczyzna był pacjentem 7. Szpitala Marynarki Wojennej przy ul. Polanki, przekształconego w szpital jednoimienny.

Na Pomorzu koronawirusa zdiagnozowano u 143 osób. Pięć osób wyzdrowiało, jedna zmarła. Najwięcej zakażeń potwierdzono w Gdańsku – 47; w powiecie wejherowskim – 39; w Gdyni – 20; w powiecie gdańskim – 10; w powiecie kartuskim – 7; po cztery w powiecie tczewskim i puckim; po trzy w Słupsku i w powiecie nowodworskim; w powiecie słupskim i kościerskim – 2 oraz po jednym w powiecie kwidzyńskim i w Sopocie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 30 zgonach pacjentów, chorujących na Covid-19 w Polsce. Dotychczas zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 5 tys. 205 osób, zmarło 159 pacjentów.