Samochodowe wsparcie Lotosu dla pomorskich szpitali

Piotr Piotrowski

publikacja 23.04.2020 12:51

6 placówek medycznych z Pomorza otrzymało do dyspozycji samochody od paliwowego giganta. Pojazdy będą przewozić pacjentów, próbki i materiały medyczne.

Samochodowe wsparcie Lotosu dla pomorskich szpitali Z samochodów udostępnionych przez gdańską firmę paliwową skorzysta 6 pomorskich szpitali. Archiwum Grupy Lotos

Auta są wykorzystywane w działaniach na rzecz zwalczania i rozprzestrzeniania się koronawirusa. W sumie 7 pojazdów trafi do 6 placówek na Pomorzu: Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Człuchowie, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, 115 Szpitala Wojskowego z przychodnią w Helu, Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kartuzach, szpitala w Pucku i szpitala św. Jana w Starogardzie Gdańskim. Samochody zostały przekazane dzięki współpracy Lotos z firmą Sixt.

- Kontynuujemy nasze akcje pomocowe związane z pandemią. Szczególnym wsparciem obejmujemy polską służbę zdrowia, która jest na pierwszej linii frontu. Przekazaliśmy już szpitalom 5 mln zł na zakup sprzętu i 2 mln zł w formie kart paliwowych. Sprowadziliśmy też transport środków medycznych z Chin na zlecenie polskiego rządu. Teraz zdecydowaliśmy się przekazać samochody 6 placówkom z Pomorza - poinformował Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Lotos.

Gdański koncern razem z KGHM Polska Miedź sprowadził też do Polski, na zlecenie rządu, środki niezbędne do walki z koronawirusem. Na pokładzie samolotu transportowego Antonow An-225 znajdowały się m.in. maski ochronne typu FFP2, medyczne kombinezony oraz przyłbice chroniące twarz.