Żywnościowa pomoc dla Caritas Archidiecezji Gdańskiej

Piotr Piotrowski

publikacja 27.04.2020 17:44

Grupa Kapitałowa Krajowej Spółki Cukrowej dostarczyła do Gdańska ciężarówkę wypełnioną cukrem, produktami zbożowymi i przetworami. Dary trafią do potrzebujących, których wspiera diecezjalna organizacja charytatywna.

Żywnościowa pomoc dla Caritas Archidiecezji Gdańskiej Dary od firmy "Polski Cukier" trafią do osób najbardziej potrzebujących z archidiecezji gdańskiej. Piotr Piotrowski /Foto Gość

Państwowy producent żywności przekazuje wsparcie finansowe i produktowe podmiotom realizujących pomoc potrzebującym osobom, których sytuacja pogorszyła się w wyniku epidemii. KSC przekazała już 1 mln zł na szpitale i placówki medyczne, a jej firmy dodatkowo przekazały instytucjom zaangażowanym w pomoc żywność o wartości prawie 1 mln zł. To przede wszystkim liczne oddziały Caritas, ale też banki żywności czy Polski Czerwony Krzyż.

W poniedziałek 27 kwietnia ciężarówka z podarowaną żywnością dotarła do gdańskiego magazynu Caritas AG. Pod plandeką przyczepy znajdowały się cukier, produkty zbożowe i przetwory warzywne o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

- Produkty żywnościowe podarowane przez "Polski Cukier" pomogą gdańskiej Caritas przygotowywać kolejne Paczki Bezdotykowe, które przekazywane są od początku powołania Centrum Kryzysowego w pierwszych dniach pandemii. Do tej pory wydaliśmy już ponad 1000 takich paczek. Są w nich produkty żywnościowe, które służą do przygotowania codziennych posiłków - mówi ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Darowana żywność pozwoli również przygotować jadłodajni Caritas darmowe posiłki. Od początku pandemii rozwieziono już do seniorów ponad 2500 obiadów.