Dwa zgony na COVID-19 w Gdańsku

Piotr Piotrowski

publikacja 27.04.2020 21:07

Kolejnymi ofiarami pandemii koronawirusa są 76-letni mężczyzna i 95-letnia kobieta. To pensjonariusze DPS "Polanki", który jest obecnie największym ogniskiem zakażenia na Pomorzu.

Dwa zgony na COVID-19 w Gdańsku Na Pomorzu na COVID-19 zachorowało 357 osób, z których 5 zmarło (zdj. ilustracyjne). Piotr Piotrowski /Foto Gość

Zmarli w poniedziałek 27 kwietnia są kolejnymi śmiertelnymi ofiarami koronawirusa w Gdańsku, gdzie w czasie pandemii zmarło 5 osób. Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował też, że w największym ognisku zakażeń wirusem Sars-CoV-2 w województwie pomorskim nie odnotowano nowych zakażeń wśród pensjonariuszy ani wśród pracowników. Łączna liczba zakażonych wynosiła tam 69 osób.

W ognisku zakażeń wśród pracowników Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku odnotowano 18 przypadków zakażenia wśród personelu (wzrost o 1). W Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku oraz w szpitalu na Zaspie nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu.

W ognisku zakażeń wirusem Sars-CoV-2 w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu, odnotowano natomiast u kolejnej pacjentki. W przypadku wszystkich szpitali dochodzenie epidemiologiczne i badania diagnostyczne są w toku.

W Domu Seniora "Bryza" w Koleczkowie odnotowano 21 przypadków zakażenia (wzrost o 1) wirusem Sars-CoV-2 wśród personelu placówki oraz 19 przypadków wśród pensjonariuszy (wzrost o 2).

W województwie pomorskim z koronawirusem walczy 357 osób.