Zaproszenie na IV Męskie Oblężenie Jasnej Góry

ks. Maciej Świgoń ks. Maciej Świgoń

publikacja 17.09.2020 08:50

- To wydarzenie jest niesamowite, bo pokazuje nam potrzebę Kościoła, w której odnajdują się mężczyźni - mówi ks. kan. Krzysztof Ławrukajtis.

Liczna reprezentacja archidiecezji gdańskiej na spotkaniu w 2017 roku. Liczna reprezentacja archidiecezji gdańskiej na spotkaniu w 2017 roku.
Archiwum Bractwa św. Pawła

Mężczyźni św. Józefa z Wrocławia, przy współudziale Bractwa św. Pawła z archidiecezji gdańskiej, po raz 4. organizują Narodową Pielgrzymkę Mężczyzn, określaną jako "Męskie Oblężenie Jasnej Góry".

Hasłem tegorocznego wydarzenia są słowa: "Mężczyzna kapłanem rodziny". - Kapłaństwo jest powszechne. Jesteśmy ludem kapłańskim, stąd możemy śmiało określić, że każdy mężczyzna jest kapłanem, szczególnie w rodzinie. To on jest pierwszą osobą odpowiedzialną za Kościół domowy. Bycie duchowym liderem nie jest łatwe, dlatego będziemy zgłębiać ten temat - opowiada ks. Ławrukajtis.

"Męskie nieszpory" w Gdańsku

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy. Przez cały tydzień, od 20 do 25 września, w dwóch blokach - od 17.00 do 18.30 oraz od 20.30 do 22.00, będą odbywały się spotkania modlitewne prowadzone przez różne męskie wspólnoty. Modlitwy będą transmitowane przez internet. - Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn z archidiecezji gdańskiej na "Męskie nieszpory", które odprawimy we wtorek 22 września o 20.30 w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku. Do modlitwy można włączyć się osobiście w świątyni lub za pomocą transmisji - zaznacza ks. Krzysztof.

Każdego dnia od 18.30 odbywać się będą warsztaty online, w czasie których zostaną podjęte zagadnienia związane z tematyką wydarzenia. Poprowadzą je m.in.: Mieczysław Guziewicz, Marcin i Monika Gajdowie, Marcin i Monika Gomułkowie, ks. Wojciech Węgrzyniak, Janusz Wardak, Robert Friedrich "Litza", Jacek Pulikowski, ks. Dominik Chmielewski, Michał Grzanka, Jan Grzanka i Krzysztof Sowiński.

Modlitwa na Jasnej Górze

Centralnym punktem "oblężenia" będzie w sobotę 26 września wieczorne spotkanie na Jasnej Górze, transmitowane za pośrednictwem środków masowego przekazu. W planie m.in.: konferencje abp. Grzegorza Rysia, J. Pulikowskiego i M. Grzanki, a także Eucharystia, uwielbienie i świadectwa.

Tegoroczne wydarzenie zakończy się o godz. 21 Apelem Jasnogórskim, prowadzonym przez abp. Rysia, metropolitę łódzkiego.


Szczegółowy program oraz transmisje online: www.oblezenie.mezczyzni.net.