Rusza różańcowa modlitwa w intencji twojej miejscowości

Piotr Piotrowski

publikacja 06.10.2020 13:23

- Zawierzymy Maryi nasze miejscowości i będziemy prosić, aby to Ona wypraszała dla nich błogosławieństwo. Wierzymy, że Bóg udzieli nam wielu darów i w Polsce ocalimy nasze tysiącletnie wartości - mówi Renata Kęsicka z Domowego Kościoła, inicjatorka akcji "Morze modlitwy".

Rusza różańcowa modlitwa w intencji twojej miejscowości Przez dwa miesiące można włączyć się w modlitwę różańcową za miejscowości archidiecezji gdańskiej. Piotr Piotrowski /Foto Gość

W archidiecezji gdańskiej 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, startuje 3. edycja "Morza modlitwy”. Pomysł akcji zrodził się w maju 2018 roku. Pani Renata dużo czytała o objawieniach w Fatimie, szczególnie o zawierzeniu się Niepokalanemu Sercu Maryi. Lektura przypomniała jej o zawierzeniu Polski i Kościoła polskiego przez kard. Augusta Hlonda. – Dzięki temu działaniu nasz polski Kościół wyszedł z komunizmu wzmocniony. Jako jedyny w tej części Europy. To pokaz ogromnej siły modlitwy różańcowej, podobnie jak krucjata różańcowa w Austrii, która doprowadziła do uwolnienia tego kraju od okupacji sowieckiej po 1945 roku. Wpadłam na pomysł, że to samo możemy zrobić u nas, w Gdańsku, gdzie cały czas dzieje się wiele złych rzeczy. By poprosić Maryję o interwencję, by zachować naszą tradycję i ratować rodziny – tłumaczy.

W tym roku do intencji została jeszcze włączona modlitwa za Polskę w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej i Cudu nad Wisłą w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w akcji, zobowiązuje się do codziennego odmówienia dziesiątki Różańca w intencji swojej miejscowości.

Akcja ma patronat archidiecezji gdańskiej. – Rozpoczynamy 7 października, a zakończymy 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 18 Eucharystią z uwielbieniem w intencji samorządowców i mieszkańców naszej archidiecezji – dodaje R. Kęsicka.

Do inicjatywy można dołączyć w każdej chwili.