Inauguracja Pól Nadziei na Pomorzu

ks. Maciej Świgoń ks. Maciej Świgoń

publikacja 27.10.2020 17:59

W sopockim Domu Hospicyjnym im. św. Józefa, prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej, zainaugurowano akcję Pola Nadziei na Pomorzu.

W sopockim hospicjum Pola Nadziei zasadzili pracownicy. W sopockim hospicjum Pola Nadziei zasadzili pracownicy.
Caritas AG

Główną częścią kampanii są pola żonkili, które powstają na terenach instytucji biorących udział w akcji. Na wiosnę, gdy żonkile zakwitną, odbywają się kwesty na rzecz podopiecznych hospicjów. Celem Pól Nadziei jest również propagowanie idei opieki hospicyjnej.

Na Pomorzu w akcję włączają się: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im św. Wawrzyńca w Gdyni, Dom Hospicyjny dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Puckie Hospicjum pw. Ojca Pio.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną akcję zainaugurowano wirtualnie, publikując specjalnie przygotowany filmik.

Inaugurujemy Pola Nadziei na Pomorzu!
Caritas Archidiecezji Gdańskiej

Następnie przystąpiono do sadzenia cebulek żonkili. W sopockim Domu Hospicyjnym im. św. Józefa Pola Nadziei powstały na wewnętrznym dziedzińcu. Jak zaznacza ks. Tomasz Kosewski, były one posadzone przez szczególne ręce. - To dłonie naszego personelu, które codziennie służą siostrom i braciom cierpiącym, przynosząc im ulgę, pociechę, wsparcie, pocieszenie i oparcie. Ta chwila dała nam wszystkim wiele radości i satysfakcji. Z okien pierwszego piętra wytrwale i entuzjastycznie dopingowali nas kochani podopieczni - mówi wicedyrektor gdańskiej Caritas.

Następnie nasi wolontariusze ze szkolnych i parafialnych kół podjęli się rozdawania i rozsyłania cebulek żonkili w różne miejsca pomorskiej ziemi. Finał Pól Nadziei na Pomorzu zaplanowano na 25 kwietnia 2021 roku.