Kurtyny 2020 wręczone

Justyna Liptak Justyna Liptak

publikacja 30.11.2020 10:19

Zakończyła się 5. edycja Przeglądu Teatrów Amatorskich "Kurtyna" im. Marka Hermanna.

Złota Kurtyna Pięciolecia powędrowałą do Grupy Teatralnej "Dzikie Koty" za spektakl "Wesele". Złota Kurtyna Pięciolecia powędrowałą do Grupy Teatralnej "Dzikie Koty" za spektakl "Wesele".
Justyna Liptak /Foto Gość

Od początku Kurtyny jej uczestnikami są amatorskie grupy teatralne z całej Polski, w tym grupy osób z niepełnosprawnościami. Bo Kurtyna daje wszystkim równe szanse.

Do walki stanęły zwycięskie spektakle minionych 4 edycji festiwalu, zarówno wybrane przez jury, jak i przez publiczność.

Złota Kurtyna Pięciolecia powędrowała do Grupy Teatralnej "Dzikie Koty" z Kłodzka za spektakl "Wesele". Na podium - ze Srebrną Kurtyną Pięciolecia - stanęły również wychowanki sióstr pasterek z Pniewitego z teatru Czarne Owieczki za spektakl "Wolność" oraz Teatralna Szóstka z Rumi za spektakl "Wpadła bomba do piwnicy".

Kurtynami Specjalnymi uhonorowani zostali: teatr 40 Serc z WTZ Caritas w Rumi, teatr Krzesiwo z Warszawy, teatr Ephata z Gdańska i teatr Biuro Rzeczy Osobistych z Gdyni. Wszystkie spektakle oraz galę finałową, w czasie której zaśpiewali młodzi artyści z African Music School z Republiki Południowej Afryki, można było śledzić w internecie.