Zakończenie Jubileuszu Loretańskiego

ks. Maciej Świgoń ks. Maciej Świgoń

publikacja 11.12.2020 14:12

W czwartek 10 grudnia, we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Loreto, w kaplicy gdańskiego lotniska odprawiono Mszę św. na zakończenie Jubileuszu Loretańskiego.

Liturgii przewodniczył ks. Krzysztof Szerszeń, kapelan Portu Lotniczego w Gdańsku. Liturgii przewodniczył ks. Krzysztof Szerszeń, kapelan Portu Lotniczego w Gdańsku.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof Szerszeń, kapelan Portu Lotniczego w Gdańsku. - Chcemy dziś dziękować Bogu za dar Maryi, za Jej opiekę na drogach naszego życia. Dobiega końca rok jubileuszowy poświęcony Matce Bożej Loretańskiej, patronce lotnictwa, a więc wszystkich podróżujących samolotami, a także odpowiadających za bezpieczny lot, czyli pilotów oraz personelu powietrznego i naziemnego. Dziękujemy za ten rok. Choć niełatwy, bo przez pandemię ruch lotniczy znacznie osłabł, to jednak wierzymy, że i w tym jest jakiś znak Pana Boga - mówił kapłan.

- Spoglądając na Maryję, każdy z nas może uczyć się, że trzeba mieć w sobie taki Boży radar do pełnienia woli Bożej. Ona zaprasza nas do świata, w którym - mimo różnych trudności - panują pokój, miłość, łagodność i zaufanie Panu Bogu - podkreślał ks. Szerszeń.

Na zakończenie Mszy św. kapłan zawierzył Matce Bożej Loretańskiej wszystkich podróżujących samolotami oraz pracowników gdańskiego lotniska.

Jubileusz Loretański został ogłoszony ze względu na przypadającą 100. rocznicę obrania Matki Bożej z Loreto za patronkę lotnictwa. Kaplica gdańskiego Portu Lotniczego była w czasie roku jubileuszowego miejscem uprzywilejowanym do uzyskania odpustu zupełnego.