Odwołane Misterium Męki Pańskiej "Noc ponad miastem"

Justyna Liptak Justyna Liptak

publikacja 15.03.2021 13:27

Misterium Męki Pańskiej "Noc ponad miastem", pod patronatem medialnym "Gościa Niedzielnego", które miało się odbyć 19 marca w Kielnie i 27 marca w Gdyni, musiało zostać odwołane.

Ten spektakl pokazuje, jak w zjednoczeniu z krzyżem można przejść takie chwile, które rzucają nas na ziemię. Ten spektakl pokazuje, jak w zjednoczeniu z krzyżem można przejść takie chwile, które rzucają nas na ziemię.
Jan Miniszewski

To spektakl różniący się od innych. Aktorzy pokazują bowiem uwspółcześnioną wersję Chrystusowej drogi na Golgotę. Przez lata udało się im zagrać w kilkudziesięciu kościołach archidiecezji gdańskiej, a także przygotować słuchowisko dla Radia Gdańsk.

- Budzi w widzach najróżniejsze emocje oraz wywołuje refleksje nad życiem. Bo męka Jezusa przeplata się z osobistymi doświadczeniami każdego z nas, gdyż każdy niesie swój krzyż - mówi Wojciech Mikuć, jeden z aktorów.

Niestety, kolejny rok z rzędu pandemia krzyżuje plany aktorom z amatorskiej Grupy Artystycznej "Nazaret", działającej obecnie przy Katolickim Amatorskim Centrum Kultury w Gdyni-Małym Kacku, która misterium realizuje.

Dwa zaplanowane w najbliższych dniach spektakle - 19 marca i 27 marca - musiały zostać odwołane z powodu obostrzeń wprowadzonych dla województwa pomorskiego.

Spektakl będzie można zobaczyć dopiero 24 kwietnia w parafii św. Wojciecha w Kielnie.