Modlitwa o dary Ducha Świętego dla maturzystów

ks. Maciej Świgoń ks. Maciej Świgoń

publikacja 04.05.2021 12:53

- Zawierzamy naszej Matce i Królowej ludzi młodych, którzy w najbliższych dniach będą zdawać egzaminy dojrzałości - modlił się ks. Wiktor Szponar podczas Eucharystii w parafii pw. św. Brata Alberta w Gdańsku-Przymorzu.

Indywidualne błogosławieństwo maturzystów. Indywidualne błogosławieństwo maturzystów.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

W poniedziałek 3 maja w wielu parafiach archidiecezji wieczorna Msza św. była sprawowana w intencji maturzystów. W kościele na gdańskim Przymorzu zgromadzili się ludzie młodzi wraz z rodzinami, aby modlić się o potrzebne dary Ducha Świętego.

Podczas kazania ks. Dawid Kijewski, nawiązując do Ewangelii, powiedział, że Chrystus przed śmiercią na krzyżu przekazał umiłowanemu uczniowi swój testament. - Jezus podzielił się z człowiekiem tym, co miał najcenniejsze. Chciał, aby Maryja była naszą Matką, aby nam przewodziła i nami się opiekowała - zaznaczył kapłan.

Kaznodzieja zauważył, że ostatnie lata nauki w szkole średniej, ze względu na pandemię, były dla tegorocznych maturzystów trudnym okresem związanym z większym stresem. - Praktycznie połowę czasu liceum bądź technikum spędziliście przed ekranami komputerów. Dlatego w waszych sercach może pojawić się obawa, strach. Ale gromadzimy się jak apostołowie w Wieczerniku, w obecności Maryi. Chcemy prosić Jezusa, aby posłał do nas Ducha Świętego, by On rozpędził nasz lęk. Pragniemy, aby Jego światło przypominało nam to, czego się nauczyliśmy. A w końcu, aby pokazało nam drogę, którą wybrać w życiu - podkreślił ks. Kijewski.

Po Komunii świętej został odśpiewany hymn do Ducha Świętego, a następnie kapłani udzielili młodzieży Bożego błogosławieństwa na czas egzaminów maturalnych.