Najlepszy dzień w tygodniu

ks. Maciej Świgoń

|

Gość Gdański 46/2021

publikacja 18.11.2021 00:00

– To przygotowanie młodych do wejścia w wiek dorosły oraz odpowiedź na zjawisko masowego odchodzenia od Kościoła – podkreśla ks. Jarosław Ropel.

	– W czasie projektu doświadczam namacalnej miłości Boga  do mnie – zaznacza Gosia. – W czasie projektu doświadczam namacalnej miłości Boga do mnie – zaznacza Gosia.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

Projekt „Postcresima” realizowany jest w Polsce od 2006 roku. Obecnie prowadzony jest w 22 parafiach w 8 diecezjach i bierze w nim udział ponad 2 tys. młodych. Nazwa pochodzi z języka włoskiego i tłumaczy się ją jako „po bierzmowaniu”. Jest to nowa forma duszpasterstwa, która powstała we Włoszech z myślą o młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz tej, która ten sakrament już przyjęła. – To przygotowanie młodych do wejścia w wiek dorosły oraz odpowiedź na zjawisko masowego odchodzenia od Kościoła. Projekt skierowany jest do młodzieży nie tylko z Drogi Neokatechumenalnej, ale przede wszystkim z parafii. Jest tak przygotowany, aby młodzi mogli otrzymać formację chrześcijańską opartą na Katechizmie Kościoła Katolickiego – wyjaśnia ks. Ropel, odpowiedzialny za neokatechumenat w archidiecezji.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.