Śladami Jezusa - wystawa o Ziemi Świętej

ks. Maciej Świgoń ks. Maciej Świgoń

publikacja 15.08.2022 11:10

W niedzielę 14 sierpnia w bazylice Mariackiej w Gdańsku została otwarta wystawa "Śladami Jezusa - Ziemia Święta", przygotowana przez Szkołę Biblijną Archidiecezji Gdańskiej.

Ekspozycję można zwiedzać do połowy września. Ekspozycję można zwiedzać do połowy września.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

Galeria składa się z 20 plansz, na których prezentowane są miejsca związane z życiem i działalnością Jezusa, a także fragment Pisma Świętego, w którym opisane
jest biblijne wydarzenie. Dodatkowym atutem jest zamieszczony na makietach kod QR, który po zeskanowaniu telefonem komórkowym przenosi odbiorcę do artykułu w "Galilei" o danym miejscu w Ziemi Świętej.

- Tą wystawą rozpoczynamy świętowanie 5. rocznicy wydawania biblijnego czasopisma "Galilea. Tajemnice Pisma Świętego". Zebrało nam się wiele materiałów
- zdjęć i tekstów, które pragniemy zaprezentować. W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich do czytania Pisma Świętego, zwracając uwagę nie tylko na historię wydarzeń, ale również na geografię, która jest bardzo ważna - mówi bp nominat Piotr Przyborek.

Szkoła Biblijna w ramach świętowania przygotowała również kalendarz ścienny na rok 2023 ze zdjęciami z Ziemi Świętej, który można zamówić przez stronę internetową www.galilea-sklep.pl.

Główne obchody rocznicowe zaplanowano na 28 września w archikatedrze oliwskiej. Gościem specjalnym wydarzenia będzie ks. Wojciech Węgrzyniak.