Archidiecezjalne obchody Dnia Chorego

11 Lutego 10:00
Bazylika Archikatedralna w Gdańsku-Oliwie
Pobieranie...

W dniu 11 lutego obchodzić będziemy XXI Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez bł. Jana Pawła II. Wspominając objawienia Matki Bożej w Lourdes kierujemy nasze myśli ku chorym przebywającym w naszych domach, szpitalach i innych placówkach opieki zdrowotnej. Modlitwą obejmujemy wszystkich chorych i cierpiących na całym świecie oraz tych, którzy ofiarnie niosą im pomoc w imię miłości bliźniego.

 

Z tej okazji wraz z Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która poprzez swoje placówki i prowadzone dzieła otacza troską chorych i potrzebujących oraz z Duszpasterstwem Służby Zdrowia, serdecznie zapraszam chorych i starszych, wolontariuszy i środowiska medyczne na archidiecezjalne obchody Dnia Chorego.
Uroczystą Eucharystię wraz z kapłanami naszej Archidiecezji z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będę sprawował 11 lutego br. (poniedziałek) o godz.10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie.
Niech wszystkie nabożeństwa i modlitwy w intencji chorych i cierpiących odbywają się w duchowej łączności z obchodami archidiecezjalnymi.

Kapłanów a zwłaszcza kapelanów szpitali i domów opieki zdrowotnej zapraszamy do koncelebry (alba i stuła koloru białego).
Prosimy o przekazanie zaproszenia chorym, starszym oraz środowiskom medycznym a także o umożliwienie dotarcia zainteresowanym do Bazyliki Archikatedralnej np. poprzez wspólny parafialny wyjazd autokarem.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup Metropolita Gdański

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..