Nowy numer 24/2018 Archiwum
 • Gość
  23.02.2017 15:45
  Ale Pan chyba jest z PISu Panie Redaktorze, ja znam radnego PO Wojtka Błaszkowskiego i on głosował przeciw i namawiał do tego razem ze mną wszystkich innych radnych, także tych z PiSu, którzy byli przeciwni. Tez nie lubię PO, ale nie mogę pozwolić na pisanie takiej nieprawdy w katolickiej gazecie.
  doceń 3
 • Gość
  23.02.2017 15:48
  PiS dzielnie angażuje się w sprawę marginalną - z czyjej kieszeni będą finansowane zabiegi, które i tak będą dokonywane, a ustawodawstwa nie tknie, już półtora roku. Czymże jest chamstwo i ignorancja wobec faryzeizmu?
  • medicus
   23.02.2017 17:18
   A żeby było ciekawiej, kosztowne leki do in vitro nadal mają ogromną refundację z pieniędzy podatników. Tego faryzeusze jakoś nie ruszają. Na leczenie wielu chorób nie ma w Polsce pieniędzy, a zobaczcie jakie sumy idą na in vitro: http://refundacjainvitro.pl/refundacja-lekow-ivf/
   doceń 3
 • gut
  23.02.2017 17:51
  Takie postawy polityków - chyba były nieoczekiwane, że było głośno, wodzenie palcem po ekranie... Cenny Pana Głos w tej Sprawie. ❮Alberto Sordi❯ ⭞⭜⭝ ❮Sumienie to cichy głos, który przestrzega cię, by nie zostawiać odcisków palców.❯
  Alberto Sordi
  doceń 3
 • Gość
  23.02.2017 19:57
  Oj Panie Janie, mam nadzieję,że nigdy nie doświadczy Pan małżeńskiej niepłodności. Razem z mężem 9 lat się leczyliśmy, w tym 2 lata stosowaliśmy zalecenia zgodne z nauką kościoła i słynną naprotechnologią. Oczywiście zero efektów. W międzyczasie staraliśmy się o adopcję dziecka, prawie się udało, ale ostatecznie matka się rozmyśliła i zdecydowała się walczyć o syna. Przeszłam 4 zabiegi in vitro, 3 nieskuteczne. Za 4 razem się udało, mam 7 miesięczne bliźniaki, mam 38 lat i przeszłam okropnie długą walkę o dzieci. Kiedy słyszę głosy oburzonych młodzieńców to niech Pan wybaczy, mam ochotę powiedzieć- Co Ty smarkaczu wiesz o życiu. Niech Pan wybaczy, tak czuję. Tylko kobieta wie jaki to ból nie móc mieć dziecka, jak ją boli serce gdy widzi maluszki. I jeżeli jest jakaś metoda która daje choćby ułamek promila to się jej chwyta. Tylko tyle. A może aż tyle?
  doceń 10
  • lelek
   23.02.2017 20:27
   Gratulacje:) Cieszę się, że się Pani udało
   doceń 3
  • Gość
   23.02.2017 21:09
   A Elzbieta, ktora uznawana byla za nieplodna-dzisiaj zaufanie Bogu nie ma znaczenia? Sami lepiej wiemy czy nam sie nalezy? Kazde dziecko jest Bozym Darem. Jezu ufam Tobie.
   doceń 3
  • nordynka
   24.02.2017 08:30
   Artykuł w ogóle nie jest o tym o czym Pani pisze. Autor pisze o głuchocie radnych na argumenty; naukowe, statystyczne i medyczne. O ich skandalicznym zachowaniu na debacie, wykazującym brak minimum szacunku do oponentów i podstawowej kultury zachowania. A pani tłumaczy się nam ze swoich wyborów.
   • Gość
    24.02.2017 14:33
    Piszę o tym co pisze autor, że skuteczniejsza jest naprotechnologia, że wystarczy ja stosować, a dzieci z In Vitro są obarczone wadami. To się pojawiło w tekście autora. Ja mam takie doświadczenia a nie inne. Nie chce Pan Jan jej stosować? Nikt nikogo nie zmusza. Ale są ludzie, którzy marzą o dziecku,a mieć go nie mogą i będą łapać się każdej szansy na własne dziecko.
    doceń 2
    0
 • Gość
  23.02.2017 20:10
  To jakiś popis, zresztą strasznie rozwlekły, osobistych niechęci autora. Pomijam słuszne, skądinąd, oburzenie na finansowanie in vitro z kieszeni mieszkańców Gdańska, przypominam, że gdy już w tytule używa się słów "chamstwo" i "ignorancja", kończy się wszelka dyskusja. Chyba że chodzi po prostu o samozadowolenie autora, a nie spowodowanie jakiejś poważnej i konstruktywnej dyskusji.
  doceń 9
 • Kobieta
  23.02.2017 23:05
  In vitro to zbrodnia! Po drodze giną dzieci, to metoda "po trupach"!! Przerażająca prawda o "szczęśliwych rodzinach dzięki on vitro"! Obłuda!
  doceń 6
 • Eugeniusz_Pomorze_
  24.02.2017 00:49
  Rządzący Gdańskiem już tyle kadencji prezydent Adamowicz powoli zaczyna czuć, że jest już... bogiem. Dzisiaj jest darmowe in vitro, a jutro będzie to zapewne jakiś nowoczesno-platformerski "Program eutanazja za mieszkanie"...! Dobrze, że Polską Platforma rządziła dwie kadencje, a nie więcej, bo teraz to już PO do spółki z Nowoczesną wyłącznie zajęłyby się likwidacją chrześcijaństwa i Dekalogu, a po "godzinach" po cichu umacnianiem mafii medialnych + tworzeniem mafii gospodarczych reprywatyzujących resztki mienia publicznego...
  • Gość
   24.02.2017 09:16
   Prezydent Adamowicz nie ogłosił że jest Bogiem , natomiast słyszałem oświadczenie pewnego polityka który siebie i członków swej partii zaliczył do rasy panów.
   • Gość
    24.02.2017 10:43
    Nie wiem ile gość piszący o " rasie panów " ma lat ale ma problem ze zrozumieniem tekstu mówionego , zrozumienie tekstu pisanego należy osiągnąć w 6 klasie SP. W czasie debaty padły trzeba przyznać niezręczne słowa " dobry pan ". "Rasę" panów wymyślili zaraz przedstawiciele kasty lepszej która przecież uważała że nasz kraj to cyt."h, k i kupa kamieni" . Ciekawe co myśleli o gościu jako obywatelu piszącym wyżej. Prezydent Adamowicz na pewno nie jest bogiem bo On nie ma problemów z pamięcią . Np. ile to ma się mieszkań i dlaczego sprzedawali mi i rodzinie je po super promocji .Pożnie ciągnął z przedstawicielami lepszej warstwy samoloty pewnego oszusta .... . No ale może gość pisze z PC- ta z UM . Wtedy rozumiem - trzeba szefa swego chwalić ..
    doceń 1
    0
 • Gość
  24.02.2017 10:33
  Pan Redaktor mógłby oprócz sprawozdania napisać dlaczego metoda in vitro jest potępiana i zła . Nie ma tu ani słowa . Dlatego też goście mogą pleść co im się podoba . A to że " Oczywiście zero efektów " przy stosowaniu innych metod - pisze autorka powyższej wypowiedzi . A ja mogę sądzić że pani najpierw zadbała o swoją karierę itd. a później gdy zwyczajnie zestarzała się zachciało jej się mieć dziecko . I to zaraz . A tu natura okazała się "wredna ". To tak na marginesie . Mnie ciekawi ile zapłaciły zainteresowane biznesem firmy za uchwalenie tej ustawy . Ostanie dane to - krótko powiedziawszy - jedno dziecko kosztuje min. ok. 45 tysięcy PLN . A Pan redaktor mógłby zainteresować się ile jajeczek np. w sławnej gdańskiej firmie zajmującej się tym procederem pobiera się na raz . Ile z nich wszczepia się kobiecie i ile z nich mrozi i później niszczy. Oczywiście panie zaraz powiedzą że można je ponownie użyć . A ja się pytam co pani woli mięso świeże czy mrożone . A wracając do ilości pobranych jajeczek to wato też poinformować co znaczy pobranie ich od kobiety w dużej ilości .
  • Gość
   24.02.2017 14:38
   Może warto przeczytać komentarz ze zrozumieniem, leczyłam się 9 lat, a zaczęłam w wieku 28 lat, więc o jakiej karierze tutaj mowa? 9 lat walczyłam o ciążę, bezskutecznie. Nie mam kariery, jestem nauczycielem w liceum. Szybko podjęłam leczenie, również zgodne z nauką kościoła, bo paradoksalnie zawsze byłam przeciwko in vitro. Ale kiedy nie udało nam się i adoptować i zajść w ciążę dzięki naturalnym metodom to musiałam podjąć ogromnie trudną moralnie dla mnie decyzję. O dziwo, mój wspaniały spowiednik, ksiądz, nie potępia tak In Vitro jak autor. Ba, dzieci są ochrzczone, co tydzień jestem na Mszy, a od księdza usłyszałam wiele słów wsparcia. Mamy zamrożony jeden zarodek, i za rok podejmę kolejną próbę in vitro,by mieć następne dziecko.
   doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma