GN 28/2018 Archiwum
 • TomaszL
  12.01.2018 14:43
  Jest świetna okazja, aby zbudować współczesną katolicką wersję edukacji o rodzinie, płciowości, współżyciu małżeńskim. I dać młodym ludziom czytelne wyjaśnienie nauki Kościoła w tym zakresie.
  I to w dodatku w takiej formie, aby skończyć z kojarzeniem Kościoła jedynie z zakazami czy nakazami w tym wrażliwym zakresie.

  Samą krytyką czyiś pomysłów nic nie wskóramy.
  doceń 18
 • velario
  12.01.2018 23:14
  "Większość ludzi korzysta z samozaspokojenia, praktykując uzyskiwanie zmysłowej przyjemności seksualnej poprzez masturbację (w domyśle: jeśli tego nie robisz, nie należysz do większości)." Jeżeli większość ludzi coś robi, a ty tego nie robisz, to pod tym względem nie należysz do większości. Co w tym jest kontrowersyjnego?
  doceń 7
 • wujek_Olek
  13.01.2018 13:06
  "Większość" to przeważnie oportuniści, płynący z prądem jak śmieci i martwe ryby, jak pisał G. K. Chesterton, zobacz http://www.gkchesterton.pl/ Do źródeł trzeba zawsze pod prąd, dopóki sie jeszcze samo-i-dzielnie żyje. Ortega y Gasset nastawienie "większości" na początku XX. wieku trafnie opisał w "Bunt mas", zobacz https://filspol.files.wordpress.com/2009/10/ortega-y-gasset-jose-bunt-mas.pdf Na "masach" żerują populiści, neoliberalni, zieloni, czerwoni, brunatni i tęczowi, chcąc ludzi zniewolić ich przywarami i żądzami. A dobrowolne niewolnictwo jest najbardziej haniebne.
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma