Nowy numer 46/2019 Archiwum
 • Yarpen_Zirgin
  11.12.2018 19:38
  I tak oto politycy KO chcą zastąpić sądy i skazywać zaocznie zmarłego za nieudowodnione winy. Dobrze, że nic z tego nie wyszło. :) Swoją drogą, to smutne jest to, jak świat zfiksował na punkcie oskarżeń o molestowanie, skoro już samo medialne oskarżenie staje się dla wielu podstawą do wydania wyroku i potępienia człowieka bez czekania na wynik śledztwa i wyrok sądu. :(
  doceń 12
  • Gość
   12.12.2018 00:47
   Bez wyroku sądu, ludzie traktują Wałęsę w internecie jako agenta SB os. Bolek ale nie zauważyłem, żeby w tej sprawie Yarpen_Zirgin - protestował.
   • Yarpen_Zirgin
    12.12.2018 08:13
    Różnica jest taka, że to, iż Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem zostało potwierdzone za pomocą dokumentów (w tym tymi znalezionymi w domu Kiszczaka), przez co nie jest jedynie oskarżeniem. Już pomijam fakt, że bycie TW nie jest przestępstwem w świetle polskiego prawa karnego.
    doceń 2
    0
 • Louie
  12.12.2018 08:29
  Louie
  Ja póki co jestem sceptyczny co do tych oskarżeń, nie dlatego, że jestem za "deifikowaniem" jakiejkolwiek postaci "historycznej", ale dlatego, że są wątpliwe. Całkiem sensownie ujął to Andrzej Pilipiuk na swoim blogu we wpisie "Odrobina logiki"
  • Louie
   12.12.2018 08:30
   Louie
   Niestety, nie mogę zalinkować, bo "automat" uznał, że link zawiera słowo uznawane za niecenzuralne :/
   doceń 0
 • dfkl
  12.12.2018 09:02
  Brońcie, brońcie. Wasze prawo. Jednak obecna postawa Kościoła w Polsce to droga do samozagłady. Za kilka, kilkanaście lat Kościoły będę w Polsce puste. I nie będzie tu winne demonizowane nad miarę gender, czy ów zły "zachód". Kościół na własne życzenie traci resztki moralnego autorytetu i coraz bardziej pogrąża się w kryzysie.
  • Yarpen_Zirgin
   12.12.2018 10:37
   Widzisz, polskie prawo jasno stanowi, że "każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu". Współczesny świat zaś coraz bardziej idzie w stronę zanegowania tej zasady i w kwestiach oskarżeń o przestępstwa seksualne stosuje się do zasady "oskarżonego uważa się za winnego, dopóki jego niewinność nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu". :(
   doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy