Nowy numer 46/2019 Archiwum
 • Andrzej Skulski
  07.03.2019 13:52
  Nie jest to pierwszy pomnik który zostanie jeszcze obalony bo historia uczy że gusta ludu szybko się zmieniają. Dzisiejsze pomniki stawiane pochopnie i w większości brzydkie są jak złote cielce z starego testamentu. Czy ktoś na pomnik zasługuje niech osądza historia a nie jakiś polityczny organ partii.
  doceń 2
 • Stanisław_Miłosz
  07.03.2019 15:07
  Plus dla stoczniowców. Dla Donalda - plus dodatni. Gdyby jeszcze miast prochowca wdział ponczo keczua z podróży życia to dałbym nawet dodatni dodatni.

  A co do miejskich rajców: gdy się jest po stronie Zomo, to w esbeckim stylu zemsta na zmarłym nie szokuje. I tak dobrze, że nie wygrzebali ciała by zakopać na jakiejś "łączce".
  Ale, co sobie gdańszczanie wybrali - to mają.
  doceń 5
 • NICK
  07.03.2019 15:15
  Nie wiem czy ks. Jankowski jest winny czy nie. Wiem natomiast że w Polsce zgodnie z konstytucją dopóki nie ma wyroku to jest z prawnego punktu widzenia niewinny. Ale to już nie pierwszy raz kiedy działacze PO nie liczą się z konstytucją, tylko wycierają sobie nią buzie. Ich konstytucja nie obowiązuje, konstytucja jest tylko narzędziem do walki z przeciwnikami politycznymi.
  doceń 6
 • velario-new
  07.03.2019 15:59
  1. Miasto Gdańsk może przyznawać swoje honorowe obywatelstwo komu chce i tak samo swobodnie może je odbierać. Może nadawać ulicom nazwy honorujące jakieś postaci i może te nazwy zmieniać. Konstytucji to oczywiście nie narusza, ponieważ nie ma w niej przepisu, który przyznawałby prawo do honorowego obywatelstwa, prawo do nazwy ulicy czy prawo do pomnika. 2. Co do związkowców - skoro, jak mówi artykuł, skierowali oni "niewybredne uwagi" pod adresem tych, którzy mają inne zdanie niż oni, to jest to najlepszy komentarz do urządzonej przez nich zadymy.
  doceń 4
 • TOMASZL
  07.03.2019 16:43
  Osoba ks. Jankowskiego była kontrowersyjna. Błędem było podjęcie uchwały o jego uhonorowaniu. I to wcale nie chodzi o ostatnio padające zarzuty, ale o wiele innych kontrowersyjnych działań.
  Bez wątpienia ks. Jankowski ma zasługi, ale w mojej ocenie (i to z czasów budowy pomnika i nadawania mu tytułów honorowych) ówczesne działania RG Gdańska były zbyt szybkie i zbyt emocjonalne. Ostatnio po demolce pomnika była okazja, aby załatwić sprawę honorowo, ale bieżący spór polityczny przysłonił zdrowy pragmatyzm.
  A dzisiejsze emocjonalne wypowiedzi niektórych obrońców pomnika są nie do zaakceptowania.

  Warto jednak odrobić tę lekcję na spokojnie i warto bardzo roztropnie podchodzić do honorowania i stawiania pomników zaraz po śmierci.
  doceń 0
 • Marian
  18.04.2019 17:10
  Lech Wałęsa dostanie ten tytuł przynajmniej jedna osoba będzie nie kontrowersyjna.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy