Nowy Numer 29/2018 Archiwum
 • Bytomianin
  24.11.2015 10:07
  Panie Janie z wszystkim się zgadzam, ale teza o tym że gdyby władze Gdańska zabroniły manifestacji antyimigranckich winni byliby prawicowcy jest wbrew idei wolności. Wolność kończy się tam, gdzie zaczynają się paragrafy karne, i póki coś mieści się w ramach obowiązującego prawa, nie może być zabraniane.Jak mawiał Helmut Kohl, "wolność polega na głoszeniu również swoich poglądów w głupi sposób".
  To my wyborcy mamy oceniać polityków, niech organizują manifestacje na których się wyzywają, my wystawimy im ocenę. Rząd nie ma prawa zabraniać manifestacji zgodnej z prawem, bo kiedy zacznie to czynić, to znaczy przesuwamy się na wschód.
  doceń 9
 • Zbyszek
  24.11.2015 10:40
  Pełna zgoda. Nikt nie szanuje kogoś, kto nie szanuje innych.
  • JacekNowak
   24.11.2015 20:19
   I to jest najlepsza odpowiedź na no, skąd wziął się ten brak szacunku dla islamistów.

   Młodzież, jak to młodzież, czasem używa słów nie najrozsądniejszych, jednak każdy skutek ma swoją przyczynę, a każda przyczyna skutek. Gdyby nie próby ograniczania dyskusji na temat migrantów, gdyby nie próby kneblowania niektórych poglądów, gdyby nie nazywano ksenofobami ludzi rozsądnych, gdyby media publiczne traktowały kilkutysięczne manifestacje obywateli tak, jak na to zasługują (o potężnej manifestacji przeciw przyjmowaniu migrantów, jaka odbyła się w Katowicach, w telewizji publicznej była cisza, czy to nie lekceważenie głosu obywateli?), wtedy by zapewne demonstranci nie używali aż tak drastycznych haseł, żeby zwrócić na siebie jakąkolwiek uwagę.
   • dorsz
    25.11.2015 21:33
    Prawda! O katowickiej manifestacji cisza, a o protestach uczniów w jakiejś tam szkółce w Warszawie było we wszystkich mediach.
    doceń 4
    0
 • mieszkańcy Podwala Saro
  24.11.2015 11:03
  Autor artykułu pseudo sympatyk bardzo przesadził ze swą krytyką i brakiem życzliwości . Nie należy poddawać inicjatywy sobotniego marszu przesadnej nieuzasadnionej samokrytyce .Nieprawdą jest że po nagonce w niepolskich mediach należy zamknąć usta , bić się w piersi i wstydzić się swych poglądów . Organizatorzy patriotycznej manifestacji nie są nikomu i niczemu winni i nie muszą się wstydzić nawet jeżeli wszystkie antypolskie media uważają inaczej . Manifestacja była bardzo żywiołowa i spontaniczna ,taka jak tego wymaga rzeczywistość .Uczestniczyła różna młodzież i zachowania były różne co nie usprawiedliwia krytykanctwa i nietolerancji ludzi kreujących opinię publiczną .Stała się rzecz od dawna oczekiwana , bezkompromisowi młodzi aktywiści po latach kneblowania ,formują ruchu przeciw bezprawiu , krytykujący destrukcyjne działania polityków odmawiających nam praw obywatelskich i narodowych . To nie jest ten czas ani miejsce na akademickie durne spory . Potrzeba jest rozpocząć konkretne działania przeciw destrukcji narodowej . Mieszkańcy Podwala Staromiejskiego obserwujący młodzieżową demonstrację .
  doceń 7
 • Piotr
  24.11.2015 12:30
  Dzięki Bogu, to nie władze Gdańska będą o tym decydować, a po drugie, to za chwilę będą one miały inne problemy i może się tak stać, że będą byłymi władzami Gdańska.
  doceń 7
 • G.
  24.11.2015 16:57
  Ja bym tylko krytykantom życzył przebudzenia ,zmarszczyć czoło i zacząć myśleć patrzeć szerzej i dostrzegać konteksty . Popatrzcie na zdjęcia te z koncertu w Paryżu i te z ulicy w Gdańsku .
  Z tamtymi należy się solidaryzować a na młodych Polaków nasyła się uzbrojoną po zęby policję z gazem ,pałkami i tarczami .
  Jakże różna ta młodzież , ta w Paryżu skandująca na koncercie w żydowskim teatrze chęć całowania diabła w język i ta w Gdańsku skandująca HASŁA BÓG HONOR I OJCZYZNA widzący ratunek w powrocie do chrześcijańskich korzeni i miłości do własnej ojczyzny .
  doceń 4
 • gut
  24.11.2015 22:37
  I to jest cały ból prawicowych, że sami sobie strzelają gole do bramki, to jest takie przedziwne zjawisko, że nie umiem tego ogarnąć. ;))
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma