Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
  • GN 42/2025
    GN 42/2025 Dokument:(9458103,Zaczarowana miotła)
  • GN 41/2025
    GN 41/2025 Dokument:(9450251,Odpowiedzialni mężowie)
  • GN 40/2025
    GN 40/2025 Dokument:(9442266,Dziwne miny manekinów)
  • Gość Extra 3/2025 (13)
    Gość Extra 3/2025 (13) Dokument:(9436832,Słowo, które przygarnia)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Radość ze spotkania z Panem

Radość ze spotkania z Panem przejdź do galerii

Kilkuset młodych ludzi z parafii archidiecezji gdańskiej zjechało do kościoła Chrystusa Króla w Gdyni-Małym Kacku, by wspólnie wielbić Jezusa i cieszyć się Jego obecnością.

W spotkaniu uczestniczylo kilkuset młodych ludzi  
W spotkaniu uczestniczylo kilkuset młodych ludzi
Dariusz Olejniczak/GN

Za sprawą młodzieży piątkowy wieczór zamienił się w spontaniczny, radosny wybuch energii, pełen śpiewu i tańca. Uczestnicy spotkania przy akompaniamencie zespołu muzycznego śpiewali pieśni, które już znają, i uczyli się nowych.

Był też czas na refleksję, spowiedź i cichą modlitwę. Blok ewangelizacyjny poprowadził Marek Filar, który wygłosił katechezę o uwielbieniu Jezusa tańcem. Jej przekaz był jasny – wielbić Pana można na wiele sposobów, a taniec, także w świątyni, jest jedną z form tego uwielbienia. Marek Filar rozmawiał także z młodzieżą o sprawach codziennych, życiowych.

– Zadajcie sobie pytania: „Kim jestem?”, „Co chcę zrobić w moim życiu duchowym, co w nim zmienić?” – mówił do młodych ludzi katechista. – Pomyślcie o tym, że każdy może wygrać swoje życie. Każdy z nas na co dzień nosi jakąś maskę. Ale dziś, jeśli uda się nam zdjąć nasze maski przed Bogiem, to spotkanie będzie udane.

Spotkanie przeciągnęło się niemal do północy, ale młodzież nie straciła energii. W przerwie goście posilili się ciastem, a około 23.00 odbyło się wystawienie najświętszego Sakramentu. Uczestnicy spotkania otrzymali błogosławieństwo, a spotkanie zakończyło się modlitwą wstawienniczą.

« ‹ 1 › »
Radosne spotkanie młodzieży

WIARA.PL DODANE 13.04.2013 AKTUALIZACJA 13.04.2013

Radosne spotkanie młodzieży

W Gdyni-Małym Kacku młodzi ludzie z parafii rozsianych na terenie całej archidiecezji gdańskiej spotkali się, by wspólnie wielbić Jezusa. W spotkaniu uczestniczyło kilkaset osób, które wyrażały swoje uwielbienie i radość śpiewem. Młodzi ludzie byli pełni spontanicznej energii i często wychodzili z ławek, by gromadzić się przed ołtarzem i śpiewać. Zdjęcia: Dariusz Olejniczak/GN  

Dariusz Olejniczak

|

GOSC.PL

publikacja 13.04.2013 08:47

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GDYNIA
  • JEZUS
  • MŁODZIEŻ
  • PASCHALNE UWIELBIENIE

Polecane w subskrypcji

  • „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
  • Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
    • Rozmowa
    • Agata Puścikowska
    Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
  • Ks. Piotr Kieniewicz: Milczenie też jest językiem. Wymaga jednak domknięcia słowem, bo bez dialogu nie ma relacji
    • Rozmowa
    • Kamil Gąszowski
    Ks. Piotr Kieniewicz: Milczenie też jest językiem. Wymaga jednak domknięcia słowem, bo bez dialogu nie ma relacji
  • Rodzina w pułapce medialnego kłamstwa
    • Polska
    • Konstanty Pilawa
    Rodzina w pułapce medialnego kłamstwa
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X