Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 45/2025
    GN 45/2025 Dokument:(9483911,Nie do opowiedzenia)
  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
  • GN 42/2025
    GN 42/2025 Dokument:(9458103,Zaczarowana miotła)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → "Norwegian Getaway" w Gdyni

"Norwegian Getaway" w Gdyni przejdź do galerii

Setki ludzi witały największy i najdłuższy wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek odwiedził polskie nabrzeża.

 
Port Gdynia, jako jedyny w Polsce, posiada nabrzeże dedykowane do obsługi statków pasażerskich tej wielkości Agnieszka Lesiecka /Foto Gość

Kilka minut po godz. 12 do gdyńskiego portu zawinął 325-metrowy "Norwegian Getaway", należący do największych wycieczkowców świata. Jest to najdłuższy i największy pod względem tonażu statek w historii polskich portów pasażerskich.

Jednorazowo na jednostce przebywać może prawie 4000 pasażerów oraz 1646 członków załogi. Do dyspozycji gości jest 15 pokładów, na których znajdują się m.in. Aqua Park z 5 zjeżdżalniami, usytuowany na dwóch pokładach teatr, ponad 30 barów i restauracji, a także trzypiętrowy kompleks sportowy z parkiem linowym.

- Od roku fotografuję wycieczkowce, które pojawiają się w Gdyni. Nie mogło mnie dzisiaj tutaj zabraknąć, ponieważ takiego giganta jeszcze u nas nie było i dla mnie jako fotografa-amatora to nie lada gratka - dzieli się Agata, dwudziestokilkuletnia gdynianka.

- Nie spodziewałam się tutaj takich tłumów - mówi pani Maria, która do portu przyjechała z wnukiem. - Chciałam, by Antoś poczuł wakacje już w kilka chwil po zakończeniu roku szkolnego. Oboje jesteśmy pod wrażeniem nie tylko wielkości statku, ale również pięknego malunku na jego dziobie - dodaje.

Należący do floty Norwegian Cruise Line wycieczkowiec wypływa głównie w tygodniowe rejsy z Miami w rejon Wysp Karaibskich. Do gdyńskiego portu zawinął w ramach 9-dniowego rejsu po miastach nadbałtyckich. Po godz. 21 wyruszył w dalszą podróż w kierunku Sankt Petersburga.

Tegoroczny sezon wycieczkowców w Gdyni zakończy się 6 września.

« ‹ 1 › »
"Norwegian Getaway" zawinął do Gdyni

Foto Gość DODANE 23.06.2017

"Norwegian Getaway" zawinął do Gdyni

​W piątek 23 czerwca do gdyńskich nabrzeży zawinął "Norwegian Getaway", czyli najdłuższy i największy statek w historii polskich portów pasażerskich.  
oceń artykuł Pobieranie..

Agnieszka Lesiecka

|

GOSC.PL

publikacja 23.06.2017 22:00

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • "NORWEGIAN GETAWAY"
  • GIGANT
  • PORT GDYNIA
  • WYCIECZKOWIEC

Polecane w subskrypcji

  • „Bóg jest sprawiedliwy, to znaczy: wie, że jesteśmy słabi”. Rzeczy ostateczne: Sąd
    • Cykl „Gościa”
    • Jarosław Dudała
    „Bóg jest sprawiedliwy, to znaczy: wie, że jesteśmy słabi”. Rzeczy ostateczne: Sąd
  • Czy Pan Bóg działa również „poza Kościołem”? Ojcowie soborowi jednoznacznie o stosunku chrześcijan do judaizmu oraz innych religii
    • Kościół
    • Jacek Dziedzina
    Czy Pan Bóg działa również „poza Kościołem”? Ojcowie soborowi jednoznacznie o stosunku chrześcijan do judaizmu oraz innych religii
  • Sekretarz generalny Caritas Jerozolima: Kiedy widzisz twarz naszego Pana Jezusa Chrystusa w drugim człowieku, widzisz zmartwychwstanie
    • Rozmowa
    • Tomasz Gołąb
    Sekretarz generalny Caritas Jerozolima: Kiedy widzisz twarz naszego Pana Jezusa Chrystusa w drugim człowieku, widzisz zmartwychwstanie
  • Rachunek sumienia – codzienne przygotowanie do Bożego sądu
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Rachunek sumienia – codzienne przygotowanie do Bożego sądu
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X