Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Gdynia. Charytatywne Mikołajki w szkołach u jezuitów

Gdynia. Charytatywne Mikołajki w szkołach u jezuitów przejdź do galerii

Tłumy uczniów i rodziców odwiedziły w sobotnie przedpołudnie 7 grudnia Zespół Szkół Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni. Po raz 15. zorganizowano charytatywne Mikołajki u Jezuitów - tym razem wsparcie popłynęło do pana Sławka, walczącego z chorobą nowotworową.

 
Gdyńska impreza mikołajkowa u o. jezuitów z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników. Piotr Piotrowski /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Ojciec Artur Wyzina SJ, dyrektor gdyńskich szkół jezuickich, podstawowej i liceum, jeszcze przed rozpoczęciem licytacji darów, która od 15 lat jest zawsze zwieńczeniem porannej imprezy w szkole, mówił o sukcesie frekwencji. - Jest bardzo dużo osób, co cieszy, bo cel mamy szczytny. Wiele lat wspieraliśmy małych pacjentów przebywających na Oddziale Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W ubiegłym roku postanowiliśmy skupić się na najbardziej potrzebujących i cierpiących dzieciach w Gdyni i zebraliśmy pokaźną kwotę dla dzieci z domu hospicyjnego Bursztynowa Przystań. Dziś naszym celem jest pomoc panu Sławomirowi Łubie, poważnie chorującemu na raka, ojcu jednego z uczniów Szkoły Podstawowej - mówił o. Artur.

U pana Sławka pod koniec 2018 roku zdiagnozowano nowotwór z przerzutami. Jednak z uwagi na specyfikę choroby pan Sławek nie mógł poddać się procedurom onkologicznym, nie mógł przyjąć chemioterapii. Udało się jednak szczęśliwie znaleźć alternatywną terapię w prywatnej klinice w Poznaniu. Pan Sławek przebywał tam już kilkanaście razy i stan jego zdrowia się poprawił.

Szkoła postanowiła wesprzeć chorego i jego rodzinę - zebrane w czasie imprezy pieniądze zostaną przekazane na alternatywne leczenie pana Sławomira w klinice w Poznaniu. W sobotę w szkole całe rodziny z dziećmi brały udział w konkursach i zabawach. Konkurencje i stanowiska zabaw przygotowali uczniowie szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami. Był m.in. kiermasz świąteczny, koncerty i występy wokalne, kawiarenka, trampoliny, dekorowanie pierników, pracownia ceramiki  i aukcja na rzecz pana Sławka z cennymi fantami. Najmłodsi uczniowie szkoły także włączyli się w mikołajki i wystawili wspaniałe jasełka.

« ‹ 1 › »
Charytatywne Mikołajki w szkołach jezuitów w Gdyni

Foto Gość DODANE 07.12.2019

Charytatywne Mikołajki w szkołach jezuitów w Gdyni

Po raz 15. odbyły się charytatywne Mikołajki u Jezuitów. ​W tym roku społeczność Zespołu Szkół Jezuitów zbierała pieniądze na leczenie pana Sławka zmagającego się z chorobą nowotworową, ojca jednego z uczniów szkoły.  
oceń artykuł Pobieranie..

Piotr Piotrowski

|

GOSC.PL

publikacja 07.12.2019 17:14

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • CHARYTATYWNE MIKOŁAJKI
  • GDYNIA
  • O. JEZUICI
  • ZESPÓŁ SZKÓŁ JEZUITÓW W GDYNI

Polecane w subskrypcji

  • Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
  • „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
  • Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
  • „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
    • Polska
    • Piotr Legutko
    „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X