Już 22 marca, za sprawą zbiórki online, ruszyła kolejna edycja akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Głównym celem inicjatywy jest wsparcie pacjentów hospicyjnych oraz umocnienie idei solidarności i wolontariatu.
W tegorocznej edycji do akcji angażuje się 7 placówek hospicyjnych: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum "Pomorze Dzieciom", Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" oraz Puckie Hospicjum im. Ojca Pio. Wspólnym mianownikiem jest chęć niesienia pomocy osobom w najbardziej krytycznych momentach życia.
Nowoczesna kampania Pól Nadziei została zintegrowana z platformą Siepomaga.pl, co umożliwia szybkie i bezpieczne wsparcie finansowe poprzez internet. Od 22 marca każdy może wziąć udział w zbiórce, dokonując wpłat online i tym samym dołączając do grona darczyńców, którzy bezpośrednio wpływają na poprawę jakości życia pacjentów hospicyjnych. Link do zbiórki TUTAJ.
Wielki finał akcji już 30 marca. Uświetni go Żonkilowa Parada, której trasa poprowadzi ulicami Gdańska. Wydarzenie, rozpoczęte o godz. 13.15 przy ul. Podwale Staromiejskie 82, zakończy się przy Dworze Artusa. W tym dniu odbędą się również dodatkowe atrakcje, takie jak zmotoryzowana sztafeta z Pucka, wspólne morsowanie oraz przejazd zabytkowego tramwaju w żonkilowej odsłonie.
Przedstawiciele pomorskich hospicjów podkreślają, że Pola Nadziei to nie tylko akcja charytatywna, ale także manifestacja ludzkiej solidarności i zaangażowania. - Wspólnie podążamy w nadziei. Kolejny raz gromadzi nas dobro drugiego człowieka, który jest w szczególnej potrzebie. Działamy w różnych miejscach, ale łączy nas ten sam cel: otaczanie troską i miłością chorego i cierpiącego, ale także ich rodzin. Każde spotkanie, każdy gest daje nadzieję - tę doczesną i tę wieczną - podkreśla ks. Piotr Weigelt, dyrektor Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie.
- Główną ideą Pól Nadziei jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób nieuleczalnie chorych, uświadomienie, jak ważne jest towarzyszenie, niesienie pomocy potrzebującym i pokazanie, że wolontariusze są wpisani w krajobraz działalności hospicyjnej. W Roku Jubileuszowym bądźmy szczególnymi "pielgrzymami nadziei", peregrynującymi do sanktuariów ludzkiego cierpienia. Pamiętajmy, że "Nadzieja zawieść nie może" - dodaje ks. Grzegorz Miloch, dyrektor Hospicjum im. św. Wawrzyńca.