powrót
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
Biskup Wiesław Szlachetka w czasie rozmowy z najmłodszymi uczestnikami spotkania w Trąbkach Wielkich  
Biskup Wiesław Szlachetka w czasie rozmowy z najmłodszymi uczestnikami spotkania w Trąbkach Wielkich
Justyna Liptak /Foto Gość

Spotkanie pełne godności przejdź do galerii

W czwartek, 12 maja, już po raz XI w Trąbkach Wielkich spotkali się podopieczni, wolontariusze i pracownicy Caritas, a także uczniowie pobliskich szkół, aby wspólnie obchodzić Diecezjalny Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych.

Justyna Liptak

|

GOSC.PL

dodane 12.05.2016 17:35
0

Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem majowym, któremu przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej Wiesław Szlachetka.

Następnie uczestnicy przeszli na plac przy sanktuarium Matki Boskiej Trąbkowskiej, gdzie odbył się festyn.

– Jesteśmy tutaj po to, aby się lepiej poznać, aby zawiązały się między nami więzi przyjaźni – mówił bp Wiesław Szlachetka, do zgromadzonych na placu przed sanktuarium uczestników spotkania.

– To nasze dzisiejsze świętowanie doskonale wpisuje się w przeżywamy Rok Miłosierdzia – uczymy się go właśnie tutaj. Bo są wśród nas więksi i mniejsi, silniejsi i słabsi, a te różnice są po to, aby mogło zaistnieć właśnie miłosierdzie – najpiękniejsze zachowanie człowieka – podkreślił duszpasterz.

Biskup przypomniał również o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. – Mam nadzieję, że wielu z nas weźmie w tym szczególnym spotkaniu z papieżem Franciszkiem udział. Gorąco was wszystkich do tego zapraszam – mówił bp Szlachetka.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli gminy Trąbki Wielkie z wójtem Błażejem Konkolem oraz działaczy lokalnych organizacji i nauczycieli wraz z dziećmi i młodzieżą szkolną.

– To wydarzenie jest dla nas bardzo ważne, gdyż możemy się spotkać. Dodatkowo ten piknikowy klimat pokazuje, że każdy ma tę samą godność. Czujemy się równi i równie bogaci tym stworzeniem, które pochodzi od Boga. Właśnie to jest ta wielka wartość, którą każdy otrzymuje, choć każdy na swój sposób i swoje osobiste uwarunkowania musi swoją godność podejmować – mówi ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Przygotowano wiele atrakcje, m.in. malowanie twarzy, konkurs plastyczny, wystawę prac uczestników warsztatów terapii zajęciowej z Łapina. OSP z Trąbek Wielkich zaprezentowało pokaz udzielania pierwszej pomocy. Był również bufet serwujący ciepły bigos i kiełbaski z grilla, nie zabrakło także pysznego ciasta.

  

1 / 1
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

WIARA.PL DODANE 12.05.2016

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

W czwartek, 12 maja, już po raz XI w Trąbkach Wielkich spotkali się podopieczni, wolontariusze i pracownicy Caritas, a także uczniowie pobliskich szkół, aby wspólnie obchodzić Diecezjalny Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem majowym, któremu przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej Wiesław Szlachetka. Zdjęcia. Justyna Liptak /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP SZLACHETKA
  • CARITAS
  • DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
  • TRĄBKI WIELKIE

Polecane w subskrypcji

  • Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
  • Sprzedaż i wynajem na platformach internetowych. Kiedy trzeba zapłacić podatek?
    • Finanse
    • Karol Białkowski
    Sprzedaż i wynajem na platformach internetowych. Kiedy trzeba zapłacić podatek?
  • Ocalony z piekła. Opowieść Tima – uciekiniera z Korei Północnej
    • Świat
    • Magdalena Dobrzyniak
    Ocalony z piekła. Opowieść Tima – uciekiniera z Korei Północnej
  • Przypadek Ryszarda S.
    • Polska
    • Andrzej Grajewski
    Przypadek Ryszarda S.
  • Wracają T-Raperzy znad Wisły. Kiedyś wyśpiewali poczet królów polskich oraz streszczenia lektur szkolnych
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Wracają T-Raperzy znad Wisły. Kiedyś wyśpiewali poczet królów polskich oraz streszczenia lektur szkolnych
  • Piłka kobieca ma swój czas w Europie. Rośnie jej poziom i zainteresowanie kibiców
    • Polska
    • Maciej Legutko
    Piłka kobieca ma swój czas w Europie. Rośnie jej poziom i zainteresowanie kibiców

E-sklep

  • Nowości
  • Książki
  • Pozostałe
  • Historia Kościoła nr 04/2025
    Historia Kościoła nr 04/2025

POLECAMY RÓWNIEŻ

  • Gość Extra nr 02/2025
    Gość Extra nr 02/2025 Serce Najświętsze
  • Historia Kościoła #9
    Historia Kościoła #9 Joanna d’Arc. Święta na stosie
  • Szczeliny. Bóg w popękanej psychice
    Szczeliny. Bóg w popękanej psychice

POLECAMY RÓWNIEŻ

  • Bóg nie jest korkiem do wanny. Dzieciogadki wujka Kamila
    Bóg nie jest korkiem do wanny. Dzieciogadki wujka Kamila ㅤ
  • O Katarzynie i Cudownym Medaliku
    O Katarzynie i Cudownym Medaliku
  • Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
    Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

POLECAMY RÓWNIEŻ

  • Kropielnica ceramiczna - kłos granatowy
    Kropielnica ceramiczna - kłos granatowy
  • Krzyż ceramiczny - kłos granatowy
    Krzyż ceramiczny - kłos granatowy
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie