• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dzień Dziecka Utraconego

  Agnieszka Lesiecka

  dodane 14.10.2014 18:46

  Październik jest miesiącem, w którym szczególnie wspomina się wszystkie zmarłe dzieci. 15 października obchodzony jest bowiem na całym świecie Dzień Dziecka Utraconego.

  Gdańska Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka, działająca w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej, zaprasza osoby, które doświadczyły śmierci dzieci w różnym wieku i okolicznościach (poronienie, śmierć okołoporodowa, choroba, samobójstwo, wypadek, morderstwo), na Mszę św. w sobotę 18 października o godz.14.30 do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance.

  W czasie Mszy św., tak, jak w latach ubiegłych, odbędzie się "chrzest pragnienia". Rodziców, którzy pragną w ten symboliczny sposób oddać w ręce Boga swoje nieochrzczone dzieci, organizatorzy proszą o wybranie w sercach imion dla nich. W czasie Eucharystii zostaną one odczytane. Organizatorzy proszą więc o przybycie do kościoła kilkanaście minut wcześniej, aby spisać imiona przed uroczystościami.

  Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka została założona 6 lat temu. Spotkania odbywają się co dwa miesiące w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance. Dodatkowo w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 19 w salce parafialnej sanktuarium MB Fatimskiej odbywają się specjalne katechezy dla osieroconych rodziców, które głosi ks. Piotr Belecki. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 5 listopada.

  Jeśli masz pytania lub chcesz porozmawiać, napisz: kontakt@stratadziecka.pl lub zadzwoń: 660 893 654. Więcej o wspólnocie na stronie www.stratadziecka.pl.

  Od 21 do 23 listopada w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gdańskiej im. św. Wojciecha w Straszynie odbędą się Dni Skupienia dla rodziców, którzy doświadczyli śmierci dziecka. Szczegóły na stronie wspólnoty.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół