• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Chrońmy dzieci przed seksedukacją

  Jan Hlebowicz

  dodane 08.11.2015 20:35

  - Obserwowaliśmy prężnie działające organizacje prorodzinne z południowej i centralnej Polski. Zrozumieliśmy, że podobna inicjatywa potrzeba jest także w naszej archidiecezji - mówi Marcin Twardokus, twórca "Rodziny w drodze".

  W archidiecezji gdańskiej rozpoczęła działalność nowa organizacja pozarządowa "Rodzina w drodze".

  - Chcemy kształtować pozytywne myślenie o rodzinie, miłości małżeńskiej, wierności i czystości. Ale także ostrzegać przed niebezpieczeństwami, jakie niosą za sobą m.in. ideologia gender czy seksedukacja w szkołach - tłumaczy M. Twardokus.

  Wszystko zaczęło się pod koniec sierpnia tego roku. Grupa przyjaciół wzięła udział w manifestacji "Stop deprawacji dzieci w edukacji", która odbyła się w Warszawie.

  - To spotkanie oraz niepokojące informacje o obecności gender w polskich szkołach zainspirowały nas do działania - opowiada Marek Targoński, współtwórca organizacji. 

  - Uświadomiliśmy sobie, że musimy zrobić wszystko, by mieć wpływ na wychowanie naszych dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Niestety, w wielu krajach Europy Zachodniej jest to już niemożliwe. Matki i ojcowie idą do więzienia za sprzeciw wobec udziału własnych dzieci w "obowiązkowej, neutralnej światopoglądowo edukacji seksualnej", która stawia na jednym poziomie małżeństwa ze związkami homo-, bi- czy transseksualnymi - uzupełnia Marcin.

  Niestety, jak zauważają członkowie nowej organizacji, środowiska katolickie i konserwatywne we Francji czy w Niemczech nie przeciwstawiły się gender w odpowiednim czasie.

  - Protestują dopiero teraz, gdy skutki formalne ograniczają ich prawa rodzicielskie. My nie chcemy powielić tego błędu - zaznacza Marek.

  Dlatego już 22 listopada organizacja zaprasza na spotkanie "Chronimy dzieci. Gender niebezpieczna seksedukacja", które odbędzie się o 17.00 w parafii pw. Bożego Ciała w Gdańsku-Morenie.

  Wstęp bezpłatny.

  Więcej na temat tego wydarzenia już wkrótce na gdansk.gosc.pl.

  Działalność inicjatywy "Rodzina w drodze" nie ogranicza się jednak wyłącznie do przestrzegania przed gender i seksedukacją.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół