• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Zakochane w Jezusie

  Jan Hlebowicz

  dodane 08.12.2015 21:37

  - Dużo osób pytało mnie: "A co będzie, jeśli poznasz jakiegoś mężczyznę, zakochasz się, zmienisz zdanie?". Odpowiadałam: "Ja już się zakochałam. W Jezusie Chrystusie" - podkreśla Izabela Mitukiewicz, która złożyła dziś swój ślub czystości.

  Przeżywana 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w kościele pw. św. Mikołaja w Gdyni zbiegła się z wyjątkowym wydarzeniem. Podczas Eucharystii, której przewodniczył bp Zbigniew Zieliński, cztery kobiety z archidiecezji gdańskiej złożyły ślub czystości. W wypełnionym po brzegi kościele obecni byli członkowie ich rodzin i liczni przyjaciele.

  - W dzisiejszym świecie, gdy z cnoty próbuje się zrobić grzech, a z grzechu cnotę, dziewice konsekrowane stają się szczególnym darem dla Kościoła i dla świata. Przypominają ludziom  każdego pokolenia i każdego wieku, czym jest w rzeczywistości ofiarowanie się Panu Bogu - niepodzielnym sercem i czystością - mówił w homilii bp Zieliński.

  - Zadajemy sobie często pytanie: "Co sprawia, że kobiety decydują się na taki rok?". To pytanie już samo w sobie zawiera daleko idącą pomyłkę. Nie jest to decyzja, która należy do człowieka. Jest to przede wszystkim odczytanie powołania danego człowiekowi przez Boga. Do człowieka należy przyjęcie lub odrzucenie tego powołania - zaznaczył.

  Bp Zbigniew Zieliński wręczył konsekrowanym dziewicom brewiarz, który jest księgą liturgicznej modlitwy Kościoła   Bp Zbigniew Zieliński wręczył konsekrowanym dziewicom brewiarz, który jest księgą liturgicznej modlitwy Kościoła Jan Hlebowicz /Foto Gość Po wyrażeniu woli złożenia ślubu czystości i odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych nastąpił moment konsekracji. Obrzęd zakończyło nałożenie zaślubionym Chrystusowi dziewicom obrączek, na znak ich wyłącznej miłości ku Niemu. Następnie biskup Zieliński wręczył im także brewiarz, który jest księgą liturgicznej modlitwy Kościoła.

  - Otrzymałam od Pana Jezusa powołanie i przyjęłam je. Ta decyzja dojrzewała we mnie przez 6 lat. Czuję dzisiaj wielki spokój, radość i wolność w tym wyborze - mówi wzruszona I. Mitukieiwcz.

  Tradycja konsekracji dziewic i poświęcenia wdów sięga początków życia Kościoła. We wczesnych gminach chrześcijańskich żyły i działały kobiety, które złożywszy ślubowanie dziewictwa, prowadziły życie poświęcone modlitwie, ascezie i dobrym uczynkom. Mieszkały razem lub osobno, pozostając pod duchowym kierownictwem biskupów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół