• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Kościół pełen radości

  Justyna Liptak

  dodane 20.03.2016 18:10

  - Największym problemem dzisiejszego świata jest brak Boga. Brakuje Go w naszych sercach, w naszych rodzinach, w życiu publicznym. Wielki Tydzień jest m.in. po to, żeby jeszcze raz odkryć Boga w tej atmosferze modlitwy, śpiewu, radości, ale także i refleksji nad Bożym miłosierdziem - mówił abp Sławoj Leszek Głódź w czasie homilii.

  Uroczystości Niedzieli Palmowej przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź. Na początku Eucharystii poświęcił palmy wielkanocne. Następnie wraz z kapłanami, alumnami, wiernymi oraz młodzieżą przeszedł w procesji do ołtarza.

  Tegoroczne uroczystości Niedzieli Palmowej były również okazją do świętowania XXXI Światowego Dnia Młodzieży, którego hasło przewodnie to: „Błogosławieni miłosierni”. Właśnie dlatego w katedrze oliwskiej na wspólnej modlitwie zgromadziło się tak wielu młodych zaopatrzonych w koszulki oraz flagi zbliżających się ŚDM.

  – Droga młodzieży, przynosicie nam radość wiary i pokazujecie nam, że powinniśmy przeżywać wiarę młodym sercem. Bo Kościół nie jest ostoją muzealną i miejscem starości. To do was – młodych mówił Jan Paweł II, że jesteście „wiosną Kościoła". Jesteście także nadzieją Kościoła, czyli nas wszystkich. Bo dzięki wam Kościół się odmładza – mówił metropolita gdański.

  – Już w lipcu tego roku młodzież z całego świata zgromadzi się w Krakowie. Także i wy tam będziecie. Przygotujcie się do tego spotkania dobrze, ale nie chodzi mi tu o sprawy organizacyjne, tylko o przygotowanie duchowe. Bo to wy – młodzi powinniście powiedzieć światu, że jest czymś pięknym iść za Jezusem i z Jezusem. Jest czymś pięknym zapomnieć o sobie i wyjść z radością i nieść Boga tym, którzy go nie znają – arcybiskup kierował swe słowa szczególnie do młodych.

  Po Mszy św. w Auli Jana Pawła II odbyła się druga część spotkania, gdzie na uczestników czekał mały poczęstunek. Był również czas na wspólny śpiew, modlitwę oraz ewangelizację, którą poprowadzili hiphopowi muzycy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół