• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nie dajmy się sprowokować!

  dodane 05.04.2016 16:47

  O ochronie życia od poczęcia, komunikacie Episkopatu i prowokacjach feministek z Ewą Kowalewską, prezes Forum Kobiet Polskich, rozmawia Jan Hlebowicz.

  Jan Hlebowicz: Jak ocenia Pani treść komunikatu biskupów odczytanego w ostatnią niedzielę w niemal wszystkich kościołach w Polsce?

  Ewa Kowalewska: List biskupów jest ogólnym wskazaniem natury moralnej - powinniśmy chronić każdego człowieka. Jednocześnie polscy hierarchowie na pewno są w pełni świadomi, że to dopiero początek dyskusji. Przypuszczam, że podobnych, bardziej szczegółowych oświadczeń będzie w przyszłości więcej. Jestem przekonana, że polscy biskupi pochylą się z wielką troską nad kobietą w ciąży problemowej.

  Treść listu wywołała oburzenie środowisk lewicowych. W kościele pw. św. Anny w Warszawie i bazylice Mariackiej w Gdańsku doszło do prowokacji...

  Akcje feministek były skandaliczne i, niestety, typowe dla tych środowisk. Wykorzystanie do prowokacji miejsca świętego dla katolików, czyli kościoła podczas niedzielnej Mszy św., służyło tylko i wyłączenie zwróceniu uwagi na siebie oraz wywoływaniu zaplanowanych kontrowersji społecznych. Nie należy dać się sprowokować i ulegać emocjom. Do tak ważnej sprawy jak ochrona ludzkiego życia trzeba podchodzić rozsądnie i z dużym spokojem.

  Feministki twierdzą, że zrobiły to, by "dodać odwagi innym kobietom".

  Ruch feministyczny próbuje przedstawiać siebie jako monopolistę w posiadaniu wszelkich prawd o sytuacji kobiet. To jednak tylko krzykliwa mniejszość, która uzurpuje sobie prawo do wypowiadania się w imieniu większości. My, kobiety zrzeszone w Forum Kobiet Polskich, jesteśmy katoliczkami i regularnie sprzeciwiamy się takiemu stawianiu sprawy.  

  Jakie jest stanowisko Forum Kobiet Polskich w kwestii ochrony życia?

  Wspieramy stanowisko Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Każde dziecko powinno być chronione. Uważamy jednocześnie, że drugą ofiarą aborcji jest kobieta i należy nie tylko otoczyć ją ochroną, ale także tę ochronę wzmocnić.


  Forum Kobiet Polskich jest stowarzyszeniem skupiającym przedstawicielki organizacji, stowarzyszeń i ruchów, które w swoim programie deklarują chęć działania na rzecz tworzenia środowiska opiniotwórczego kobiet katolickich.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • operator
   05.04.2016 21:45
   Ta prowokatorka z "dziwna fryzurą" po "elokwentnych wypowiedziach" w tvn-ie "znakomicie" zareklamowała ruch feministyczny. Nie żartuję: tu na prawde potrzebny jest dobry psychiatra.
  • Bohdan
   06.04.2016 11:08
   W sprawie "ustawki" w kościele św. Anny brak wciąż oficjalnego stanowiska ks kard. Kazimierza Nycza. Skąd to milczenie?
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół