• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Przyjdźcie do mnie wszyscy

  Agnieszka Lesiecka

  dodane 14.07.2016 23:20

  Uroczystą Mszą św. w bazylice licheńskiej rozpoczęło się 14 lipca spotkanie dwóch pielgrzymek podążających z naszej archidiecezji na Jasną Górę i do Krakowa.

  W Eucharystii wzięło udział ponad 250 pielgrzymów i 20 kapłanów. Mszy św. przewodniczył ks. Krzysztof Ławrukajtis, kierownik Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Kazanie wygłosił ks. Krzysztof Czaja, kierownik Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki.

  - Dobrze, że jesteście i podejmujecie ten trud szczególnego świadectwa, że gdzieś tam, po drodze, swoją obecnością, modlitwą, śpiewem i pielgrzymowaniem skłaniacie innych do refleksji - mówił do pątników ks. Czaja. - Zdarza się, że ktoś podbiegnie do nas z jakąś intencją, że gospodarze, u których nocujemy, proszą nas o modlitwę, bo wy jesteście dla kogoś po drodze szczególnymi wysłannikami.

  Kierownik gdyńskiej pielgrzymki porównał pielgrzymów do mężów zaufania, którzy podążają do Częstochowy w intencjach innych ludzi, tych, którzy nie mogą pielgrzymować i zostają w domach, w grupach biało-złotych.

  Uroczyste wejście Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki do Lichenia   Uroczyste wejście Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki do Lichenia Agnieszka Lesiecka /Foto Gość Ks. Czaja podkreślał również, by pielgrzymi umieli dzielić się z innymi swoją radością i tym, co przeżywają w sercach. - Umiejcie dawać świadectwo pielgrzyma. Tutaj, po drodze, wobec siebie nawzajem, wobec ludzi, których Pan Bóg daje wam spotkać, a potem przez cały rok w parafiach, rodzinach i zakładach pracy - mówił. - Ty jesteś pielgrzymem zawsze i wszędzie, ty masz szczególny dar powołania - zaznaczał.

  Ks. Ławrukajtis na początku Eucharystii prosił Boga o wytrwałość i nabranie sił potrzebnych do dalszego pielgrzymowania. - Dzisiaj w Ewangelii słyszymy takie jedno słowo, które mnie zawsze porusza: „Przyjdźcie”. Więc idziemy i prosimy Ducha Świętego o wszystkie potrzebne łaski - mówił.

  Po Mszy św. pielgrzymi udali się w dalszą drogę, w kierunku Koła. Niestety, nie oszczędziły ich ulewy, więc czwartkowe pielgrzymowanie zakończyło się piciem gorącej herbaty z cytryną.

  Z archidiecezji gdańskiej na Jasną Górę i do Krakowa podążają 3 pielgrzymki. Najdłuższa z nich - 35. Piesza Pielgrzymka Kaszubska - pokonuje 777 km. Hasło pielgrzymki kaszubskiej to: „Droga do źródła”. 31. Piesza Pielgrzymka Gdyńska za motto swojego pielgrzymowania przyjęła sentencję: „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Hasłem 34. Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki są słowa: „Zanurzeni w miłosierdziu”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół