• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Kurtyna w górę!

  Jan Hlebowicz

  dodane 15.07.2016 09:45

  Należysz do amatorskiego teatru? Chcesz zaprezentować próbkę swoich możliwości przed szerszą publicznością? Weź udział w I Przeglądzie Teatrów Amatorskich "Kurtyna".

  W Gdyni-Małym Kacku powstaje Katolickie Centrum Kultury. Inauguracyjną inicjatywą nowej instytucji jest I Przegląd Teatrów Amatorskich "Kurtyna" w parafii Chrystusa Króla. To pierwszy katolicki festiwal teatralny w archidiecezji gdańskiej.

  - Nikt tak naprawdę nie wie, ile teatrów odwołujących się w swoich spektaklach do wartości ewangelicznych działa w naszej diecezji. Doliczyliśmy się 10, ale pewnie jest ich znacznie więcej. Czas w końcu wyjść z cienia i drugiego obiegu. Musimy się policzyć - podkreśla Jarosław Szydłak, reżyser teatru Nazaret, pomysłodawca i koordynator KCK.

  - Zapraszamy do udziału w festiwalu grupy teatralne działające przy parafiach, szkołach katolickich i innych organizacjach kościelnych. Przegląd stwarza możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności - dodaje Wojciech Mikuć, aktor teatru Nazaret, współorganizator.

  Wyboru najlepszych sztuk dokona kapituła konkursowa. - Na zwycięzców czekają cenne nagrody. Będzie to sprzęt niezbędny do przygotowania przedstawienia na wysokim poziomie: mikroporty, mikrofony, elementy nagłośnienia czy oświetlenia. Zależy nam, by nagrody, które trafią do laureatów, pozwoliły im rozwinąć skrzydła i służyły do udoskonalania kolejnych spektakli - wyjaśnia J. Szydłak.

  Festiwal rozpocznie się w Niedzielę Chrystusa Króla, a zakończy nieszporami Pierwszej Niedzieli Adwentu. Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy: przeglad@kurtynamalykack.pl do 30 września. Telefon do organizatorów: 693 947 213. Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

  Przegląd teatralny organizowany jest dzięki pieniądzom z programu "Przyjazna dzielnica". - Już teraz apelujemy do mieszkańców Gdyni o oddawanie głosów na drugą edycję młodzieżowych warsztatów teatralnych w Małym Kacku oraz kolejną edycję naszego przeglądu teatralnego. Na najlepsze projekty zostaną przekazane pieniądze z budżetu miasta, umożliwiające realizację poszczególnych inicjatyw w każdej z 22 dzielnic miasta - tłumaczy Marek Hermann, przewodniczący Rady Dzielnicy Mały Kack.

  Więcej na temat powstającego Katolickiego Centrum Kultury oraz Przeglądu Teatrów Amatorskich "Kurtyna" w 29. numerze "Gościa Gdańskiego" na 17 lipca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół