• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Kwiat modlitwy

  rs/tm/kai

  dodane 14.08.2016 16:01

  - Jestem wdzięczny Panu Bogu oraz ludziom, którzy z hojności swojego serca to dzieło stworzyli. Ta położona wśród pól świątynia jest jeszcze jednym pięknym modlącym się kwiatem - mówił 13 sierpnia w kościele w Bobrówce abp Sławoj Leszek Głódź.

  Wspólnota parafialna Bobrówki - rodzinnej miejscowości metropolity abp. Sławoja Leszka Głódzia - w minioną sobotę przeżywała uroczystość 25-lecia konsekracji kościoła. Obchody zbiegły się z 71. rocznicą urodzin hierarchy.

  Uroczysta Eucharystia zgromadziła zarówno mieszkańców Bobrówki, jak i przybyłych gości. Byli wśród nich: Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, Dariusz Drelich, wojewoda pomorski oraz liczni parlamentarzyści i przedstawiciele władz państwowych. Nie zabrakło także delegacji samorządowców i służb mundurowych.

  Mszy św. przewodniczył kard. Henryk Gulbinowicz. Wśród koncelebransów znaleźli się m.in.: abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki, abp senior Stanisław Szymecki oraz biskupi pomocniczy: Henryk Ciereszko, Wiesław Szlachetka i Zbigniew Zieliński. Wśród sprawujących Eucharystię byli również przedstawiciele nuncjatury, a także o. Tadeusz Rydzyk oraz kilkudziesięciu kapłanów.

  Na rocznicę konsekracji przybył też z Watykanu ks. prał. Giuseppe La Terza, który przywiózł list gratulacyjny od papieża Franciszka.

  Homilię wygłosił bp Edward Janiak z Kalisza. Mówił w niej o znaczeniu świątyni zarówno w wymiarze materialnym, jak i duchowym, gdyż „taką świątynią jest Kościół - jeden, święty, powszechny i apostolski”. Hierarcha podkreślał, że każdy człowiek jest „świątynią Boga” i „nie ma piękniejszego miejsca na ziemi, w którym Bóg chciałby zamieszkać, niż serce człowieka”. Prosił także, by rodziny i wspólnoty parafialne były zawsze miejscem obecności Boga, pełnym zgody i wzajemnej miłości.

  Na zakończenie Eucharystii abp Sławoj Leszek Głódź przyjmował wyrazy wdzięczności od mieszkańców i zaproszonych gości, a także życzenia z okazji przeżywanych urodzin.

  - To w tej wspólnocie nie tylko się urodziłem, ale wzrastałem, żyłem i trwam. Im bardziej wchodzę w lata, tym większą więź odczuwam z tym miejscem i z tymi ludźmi, których połowy już nie ma - mówił podczas uroczystości abp Sławoj Leszek Głódź.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół