• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ona depcze złego ducha

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 22.10.2016 12:30

  - Diabeł różańca boi się bardziej niż wody święconej. To nie jest modlitwa dla starych babć. Płynie z niej niezwykła moc. To prawdziwa walka ze złym duchem - mówił 21 października w czasie Wieczoru Modlitwy Młodych ks. Jerzy Skiba, jeden z diecezjalnych egzorcystów.

  Prawie 1400 młodych spotkało się w wejherowskim kościele NMP Królowej Polski, by przeżywać kolejny, 19. już Wieczór Modlitwy Młodych. Spotkanie było okazją zarówno do radosnego uwielbiania Boga śpiewem, jak i głębokiej, pełnej zadumy modlitwy. Młodzi z zainteresowaniem wysłuchali świadectw i konferencji, które tym razem poświęcone były tajemnicy ludzkiego grzechu i ogromnej miłości Boga. Obejrzeli też przygotowaną przez młodzież z gdyńskiej parafii Św. Mikołaja i "Pustyni Miast" scenkę ewangelizacyjną.

  - Ta scenka ma nam uświadomić, że Bóg walczy o was w każdej sekundzie. I zawsze będzie o was walczył, bo jesteście Jego ukochanymi dziećmi. On kocha was pomimo waszych grzechów, pomimo waszych złych decyzji - mówiła w słowie świadectwa jedna z dziewczyn. - On zwyciężył w walce, która toczyła się w moim życiu pomiędzy Nim a demonem. 28 czerwca na akcji "Pustyni Miast" podczas słuchania słów Jana Pawła II dał mi siłę, bym przebaczyła mojemu ojcu. Dzisiaj mogę szczerze powiedzieć, że go kocham - podkreślała.

  O roli Maryi w egzorcyzmach i walce ze złym duchem mówił ks. Jerzy Skiba. - Nie mamy własnej mocy. Modlimy się w bezsilności ludzkiej, ale z władzą Boga - podkreślał ks. Jerzy. - Kiedy wyciągamy z kieszeni różaniec, słyszymy najczęściej "Nie rób tego". Złe duchy mówiły wielokrotnie, że to przez działanie i rozkaz Maryi one wychodzą, opuszczają człowieka. To największa udręka dla złego ducha. On zbuntował się ponieważ nie miał nad Nią władzy. To Ona depcze głowę złego - mówił o swoim doświadczeniu w posłudze modlitwą egzorcyzmu ks. Skiba. - Bądźcie tymi, którzy będą pomagali Jezusowi w walce ze złem. Tymi, którzy będą wyciągać ludzi zagrożonych z tego wszystkiego, co jest zniewoleniem i udręczeniem. Zobaczycie wielkie cuda modlitwy przez Maryję - zachęcał młodych kapłan.

  Treść Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej przybliżył ks. Łukasz Grelewicz. - Nie uświadamiamy sobie, jak straszną rzeczą jest grzech. To coś, co nas prowadzi w świat wielkiego cierpienia, świat bezsensu, świat ciemności. Przed tym ostrzega właśnie Matka Najświętsza - zaznaczał ks. Grelewicz. - Pan Bóg jednak daje nam drogę wyjścia. Tą droga jest pokuta - dodał.

    Część poświęconą katechezom i świadectwom zakończyło poświęcenie i wręczenie młodym medalików z Maryją Niepokalaną, które dla zgromadzonych przygotowała prowadzona przez ks. Grelewicza wspólnota młodzieżowa z katedry Oliwskiej "Boża Husaria". Po krótkiej przerwie młodzież w głębokim skupieniu uczestniczyła w adoracji Najświętszego Sakramentu. Modlitwa zakończyła się pół godziny po północy.

  Wieczór Modlitwy Młodych od czterech lat gromadzi młodzież z archidiecezji na wspólnym uwielbianiu Boga. Według relacji ks. Nowaka po raz pierwszy uczestniczyło w nim również kilka grup, które przybyły na spotkanie z terenu diecezji pelplińskiej.

  Kolejne spotkanie młodych odbędzie się we Władysławowie już 18 listopada.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół