• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Kryzys zażegnany

  Jan Hlebowicz Jan Hlebowicz

  dodane 31.07.2017 14:42

  To już 6. dzień Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jakie nastroje wśród pielgrzymów?

  Pielgrzymi 31 lipca wyruszyli z Warlubia do Świecia. - To jakieś 30 km. Pogoda jest najlepsza, jaką można sobie wymarzyć - nie ma ani wielkiego upału, ani deszczu. Idzie wciąż około 100 pielgrzymów, 4 księży, 6 kleryków i jeden diakon. Atmosfera jest świetna - mówi Dominik Knaak, uczestnik pielgrzymki.

  Jak przyznaje, najtrudniejsze chwile mają już za sobą. - Piąty dzień pielgrzymowania był kryzysowy z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze dlatego, że był to najdłuższy z dotychczasowych etapów - 37 km. Po drugie dlatego, że od obiadu do noclegu towarzyszyły nam las, asfalt i długie proste. Prawie żadnych zakrętów. Po trzecie - pojawiło się sporo dużych pęcherzy, przez co atmosfera stała się nieco napięta. Jednak wszystkie kryzysy zostały zażegnane. Dziś jest już lepiej - opowiada Dominik.

  - Taki to już urok pielgrzymki, wspólnego przebywania ze sobą. Jesteśmy jak rodzina i razem dzielimy radości. Ale nawet w najbardziej zgranej rodzinie pojawiają się konflikty - na szczęście u nas są tylko te małe - dodaje.

  W niedzielę konferencję na temat Matki Bożej wygłosił ks. Mariusz Parusiński. - Maryja odkryła w sobie Pana Boga i bezgranicznie Mu zaufała. A potem się tym podzieliła. Matka Boża musiała całkowicie zmienić swoje życiowe plany. Dowiedziała się, że będzie w ciąży. W dodatku nie ze swoim mężem. Za to groziło jej ukamienowanie. A jednak Ona zaufała. Mało tego - Maryja zaufała i z radosną nowiną poszła w świat. My też niesiemy Jezusa. Głosimy Go. Całym sobą. Swoim życiem, postępowaniem, słowem, przykładem. Warto w tym kontekście zadać sobie pytanie: "Czy inni, napotykając nas na swojej drodze, uradują się i pomyślą: »Widzę Chrystusa«?".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół