Nowy numer 37/2021 Archiwum

Geniusze nam w Gdańsku rosną

Koniec wakacji nie musi oznaczać przykucia się do szkolnego biurka na następne 10 miesięcy. Z nauką jest jak z potrawą: jak będzie smakować, zależy od sposobu jej podania.

Lista zajęć pozalekcyjnych, na które uczęszcza coraz więcej dzieci, już w szkole podstawowej może przyprawić o zawrót głowy nawet niejednego dorosłego. A choć rośnie dzięki temu zasób wiedzy, to często cierpią na tym relacje rodzinne. Zwłaszcza gdy także rodzice pracują na kilku etatach, by związać koniec z końcem. Jakąś alternatywą może być nauczanie domowe. Na taką właśnie formę edukacji dla swoich dzieci zdecydowała się dr Agata Hofman, autorka projektu Polskiej Akademii Dzieci. Wraz z mężem postawili na wszechstronne kształcenie w zaciszu własnych gdańskich czterech ścian.

Nie oznacza to jednak nudnego, wielogodzinnego siedzenia nad książkami, ale także eksperymenty i wspólne naukowe dociekania. Swoimi doświadczeniami postanowili podzielić się z innymi i tak narodziła się idea zapraszania małych pasjonatów do poprowadzenia własnych wykładów, czasem nawet przed kilkusetosobowym audytorium. Przyjemnie popatrzeć na zarumienione z emocji dziecięce buzie i posłuchać, gdy z pasją opowiadają o tajemnicach Wszechświata lub generatorach prądu. Brzmi jak bajka? Wcale nie. Widziałam na własne oczy. Kto też chce się o tym przekonać, niech zajrzy do 36. numeru "Gościa Gdańskiego". Teraz więcej nie zdradzę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama