Nowy numer 09/2024 Archiwum

Zgrupowanie kadry w Gdańsku

Przygotowania piłkarskiej reprezentacji Polski do meczów z Czarnogórą oraz z Mołdawią wkroczyły w fazę decydującą. Trener Waldemar Fornalik na dzisiaj zaplanował dwa treningi, na których kadrowicze będą pracować nad taktyką. W czwartek kadra pożegna hotel „Dwór Oliwski” i odleci z Gdańska-Rębiechowa do Czarnogóry.

Oliwskie zgrupowanie to ostatnia okazja dla piłkarzy, by udowodnić trenerowi swoją przydatność na boisku. Dzisiejsze treningi na stadionie MOSIR Gdańsk są zamknięte dla publiczności. Trener Waldemar Fornalik sprawdzi na nich warianty taktyczne na mecze z Czarnogórą w Podgoricy i Mołdawią we Wrocławiu.

Prawdziwą plagą zgrupowania stały się kontuzje. Uraz żeber wyeliminował z gry bramkarza Arsenalu Londyn Wojciecha Szczęsnego, zaś na jego miejsce powołano zawodnika Brighton Tomasza Kuszczaka. Wczoraj wieczorem okazało się, że kontuzję stawu skokowego ma Maciej Rybus. W jego miejsce trener Fornalik powołał  20-letniego bocznego pomocnika Polonii Warszawa Pawła Wszołka, który dzisiaj ma się pojawić w Gdańsku.

Sprawą bardziej emocjonującą dziennikarzy jest kwestia transmisji spotkań polskiej reprezentacji. Dysponująca prawami spółka SportFive wciąż nie osiągnęła porozumienia z TVP. Oznacza to, że jest możliwość nadania transmisji w systemie PPV (pay-per-view), czyli opcja płatna. Negocjacje trwają zarówno pomiędzy SportFive i telewizją publiczną oraz platformami cyfrowymi i telefoniami komórkowymi.

Przypominamy, że meczami z Czarnogórą w piątek oraz we wtorek z Mołdawią, Polacy rozpoczynają eliminacje do piłkarskich Mistrzostw Świata, których finały odbędą się w 2014 roku w Brazylii. Trener polskiej reprezentacji Waldemar Fornalik w ostatnim sezonie był szkoleniowcem Ruchu Chorzów i zdobył z "niebieskimi" wicemistrzostwo Polski. Grał także w finale Pucharu Polski. Waldemar Fornalik otrzymał  również nagrodę trenera sezonu Ekstraklasy 2012.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama