Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Strzał w dziesiątkę przejdź do galerii

Uroczysta Msza św. w kościele NMP Wspomożenia Wiernych odprawiona 3 września przez arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia rozpoczęła rok szkolny w Zespole Szkół Salezjańskich w Rumi.

- Pokolenie II Rzeczypospolitej było wychowane w duchu patriotycznym, narodowym. I ten system się sprawdził – mówił arcybiskup, przypominając bohaterski etos obrońców ojczyzny z 1939 roku. ­ - Wy doświadczacie tu w Rumi szczególnej atmosfery, która wynika z dziedzictwa ks. Bosco. On budował na skale. Ten system tez się sprawdził. Mamy budować na skale - dodał.

Podczas uroczystej Mszy św. młodzież klas pierwszych z salezjańskich szkół złożyła przyrzeczenie. Rota ślubowania obejmowała treści odnoszące się do samej nauki, jak i kształtowania charakteru.

Nie zabrakło tu także odniesienia do uczestnictwa uczniów w życiu ojczyzny.

Po Eucharystii arcybiskup poświęcił nowe boisko do piłki nożnej, które będzie służyło uczniom szkoły. Oddał także pierwszy strzał na bramkę. Szkoły salezjańskie w Rumi obchodzą w tym roku jubileusz. Dzwonek rozpoczynający rok szkolny zabrzmiał tu już po raz dwudziesty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama