Nowy numer 32/2022 Archiwum

Z książką wśród dzieci

Narodowe czytanie "Pana Tadeusza" w sopockiej podstawówce.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sopocie już w piątek 7 września zainaugurowali spotkanie z "Panem Tadeuszem". Właśnie mija 200 lat od czasu, kiedy zakończyła się akcja ostatniego zajazdu na Litwie. W sobotę 8 września w ponad 50 miastach znane osoby czytały publicznie dzieło narodowe napisane przez Adama Mickiewicza. W łączności z innymi miastami w naszym kraju uczniowie na nowo powrócili do czasów historycznych. - Będziemy kontynuować tego typu inicjatywy i już teraz czekamy na propozycje kolejnych lektur - obiecał na zakończenie dyrektor placówki Wojciech Jankowski.

W trakcie spotkania z książką nawet najmłodsi byli zasłuchani. Dzięki staraniom dyrekcji szkoły i nauczycieli, którzy czynnie włączyli się w odczytywanie epopei narodowej, czas spędzony z książką stał się niezwykle owocny.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama