Nowy numer 33/2022 Archiwum

Powrót do przeszłości przejdź do galerii

Jeszcze tylko do 31 października w Gdyni możemy odbyć podróż w czasie. Uruchomiona w wakacje nowa linia trolejbusowa 326 jest o tyle nietypowa, że obsługiwana przez zabytkowe pojazdy.

Trolejbusy kursują w niedziele i święta na trasie: Morska-Estakada – Orłowo SKM-Klif – Grabówek SKM. Zabytkowe pojazdy, które obsługują nową linię, to pamiętany jeszcze przez dwudziestoletnich gdynian Jelcz 120MTE 1994 roku, Skoda 9Tr20 z 1975 roku oraz szwajcarski Saurer STrIILM z 1957 roku, który jest jednym z zaledwie 12 skonstruowanych sztuk tego typu trolejbusów. Jednocześnie na trasę wyjeżdżają dwa spośród trzech pojazdów, które kursować będą w tym roku jeszcze do końca października, w godzinach 11-17, z częstotliwością co 40-60 minut. Ceny biletów obowiązują takie same jak na liniach zwykłych kursujących na co dzień w Gdyni.

22 września w Europejski Dzień bez Samochodu wszyscy mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Trójmiasto będą mogli przejechać się zabytkowymi trolejbusami całkowicie za darmo. Tego dnia zostanie uruchomiona również historyczna linia 101 z Gdyni do Gdańska, z której również będzie można skorzystać bezpłatnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama